Yolculuk yaparken nerede ne yemelisiniz?

Yemek rotalarınızı belirleyin, yolculuk esnasında arayışa girmeyin!

Abone Ol 

  Yazın gelişiyle birlikte herkes işini gücünü ayarladı ve yolculuklar başladı. Sizde bu yolculardan birisiyseniz eğer    ve nerede ne yiyeceğinizi bilmiyorsanız bu yazı tam size göre olacak. Kimileri Ege yolculuğuna çıkar, kimi kendini Karadeniz’in yemyeşil dağlarına atar. Bizde sizler araştırdık ve hangi şehirlerde ne yiyeceğinizi yazmaya karar verdik. O zaman hemen rota planımıza geçelim.

 İskender Döner – Bursa

Bursa denince aklımıza ilk gelenlerden olan İskender, adını duyduğumuzda bile ağız sulandıran lezzetlerden. Üzerine bool tereyağıyla Bursa’ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gerekenler listesine eklemelisiniz. Ayrıca İnegöl Köfte, Triliye Kebabı ve İncir Dolmasını unutmamak gerek.

Nokul – Çankırı

Çankırı’nın efsane lezzeti, sadece bu lezzet için gidilebilecek, rotanızı tamamen değiştirebileceğiniz Çankırı Nokulu. Bool tahin ve cevizin yumuşacık hamurla buluşmasıyla ortaya çıkan nokula asla doyamayacaksınız. Ee Çankırı’ya gitmişken de Sarımsaklı et ve Yaren Kebabı yemeden de dönülmez.

Tava Ciğeri – Edirne

Eğer ciğer seviyorsanız, yiyebileceğiniz en güzel yer Edirne’dir. Lokum kıvamında yapılan ciğerin tadına doyum olmaz. Olurda yolunuz Edirne’den geçerse Tava Ciğeri, Elbasan Tava, Kıymalı Saray Pidesi yemeği sakın ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu