Taze limonları hemen tanımak için 3 numara

Artık limon alırken bu 3 basit numara ile taze limonları kolayca ayırt edeceksiniz!

Abone Ol 

Limonlar ne kadar süre saklanır?

Limonlar genellikle oda sıcaklığında yaklaşık bir hafta süre boyunca saklanır. Hatta daha serin bir yerde veya kilerde 4 haftaya kadar serin bir yerde saklanabilir.

Sarı meyveler buzdolabında saklanırsa yaklaşık 3 ila 4 hafta dayanırlar. Dilimlenmiş limonlar hava almayan bir kapta veya dondurucu poşette buzdolabında yaklaşık 3-4 gün saklanır.

Taze bir limonu bu özelliklerinden tanıyabilirsiniz

1. Dokuda değişiklik

Taze limon pürüzsüz ve parlak bir kabuğa sahip olmalıdır. Bir limon kabuğu her türlü kusura sahip olma eğilimindedir ve bu normaldir. Ancak çok buruşmuşsa, rengi atmışsa, sümüksüyse veya gözle görülür bir küfü varsa kesinlikle taze değildir.

Küflenmiş limon stok fotoğraflar | Küflenmiş limon telifsiz resimler, görseller | Depositphotos

2. Renk değişimi

Ayrıca, iyi bir limonun kabuğu eşit şekilde açık sarı renkte olmalıdır. Öte yandan kabukta siyah, beyaz veya çok yumuşak benekler olması limonun bozulduğunu gösterir. Koyu yeşil veya kahverengi lekeler küf istilasına işaret edebilir. Limonunuz çok lapa gibiyse, atın. Taze bir meyve sert olmalıdır.

Çürümüş Çürümüş Resimleri, Stok Fotoğrafları ve Resimleri

3. Kokuda değişiklik

Limonu keser kesmez keskin bir koku veriyorsa, onu da atma zamanı gelmiş demektir. Küflü, lezzetli veya fermente edilmiş bir koku alıyorsanız, bu limonların bozulduğunun bir göstergesidir.

Limonun ateşini yapılacak hasat düşürecek - Son Dakika Ekonomi Haberleri

idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu