Saçlarda kökten değişim! Değişime inanamayacaksınız…

Saç dökülmesi birçok insanın fiziksel ve ruhsal sağlığını etkileyen bir durum olabilir. Bu problemi çözecek önerileri sizler için bir araya getirdik

Abone Ol 

Saç dökülmesi hem genetik hem de çeşitli hastalık ve vitamin eksikliklerinden dolayı ortaya çıkabilir. Stres, çevre ve yaşam koşulları da saç dökülmesini tetikleyen durumlardır.

Saç dökülmesi toplam saç teli oranının yüzde onluk dilimini geçiyorsa bu sağlıksız bir durumdur ve dermatolog desteği almak faydalı olacaktır.

Saç sağlığı için ucuz, içeriği belirsiz şampuan ve sabunlardan kaçınmalı, doğal olan şampuan ve sabunlar tercih edilmelidir.

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç, kişilerin fiziksel görünümlerini etkileyen önemli bir unsurdur ve saç dökülmesi, bu dengeyi bozan yaygın bir sorundur. Bir hastalık sonucu saç dökülmesi yaşanıyorsa, doğru tanı ve tedavi hayati önem taşır.

Uzman desteği ile hastalığın türüne göre uygun tedavi yöntemleri belirlenir, vitamin eksikliği veya dengesizliği durumu varsa vitamin takviyeleri ile önemli bir destek sağlanır.

Protein eksikliği söz konusu ise, protein destekli beslenme uygulanır. Doğru tanı, etkili bir tedavi ile sağlıklı bir sürece geçiş yapılabilir.

Saç dökülmesine ne iyi gelir?

Saç mezoterapisi, saça iyi gelecek ilaçların saç derisine enjekte edilmesi yöntemidir. Vitaminler, mineraller, dolaşım düzenleyici maddeler, mikro iğnelerle saç derisine enjekte edilir.

Enjeksiyon işlemi bittikten sonra, saç derisine masaj yapılır ve saça enjekte edilen maddelerin saç köklerine eşit şekilde dağılması sağlanır.

Uygulama kür halinde gerçekleştirilebilir. Saç mezoterapisi, kadınlar ve erkekler için uygun bir tedavi yöntemidir ve uzman gözetiminde uygulanmalıdır.

Saç mezoterapisi saç sağlığına katkıda bulunarak dökülme sorununu azaltabilir ve saçların daha sağlıklı bir şekilde büyümesini destekleyebilir.


Saç dökülmesine bitkisel çözüm

Saç derisinde kan dolaşımının hızlı ve sağlıklı olması saçların dökülme durumunu etkiler. Zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı ile saç köklerine masaj yapmak kan akışını etkileyerek saç dökülmesi durumuna olumlu yönde etki eder.

Bir tutam biberiye 20 dakika kaynatılarak soğutulduktan sonra saç durulamasında kullanılırsa saçlar güçlenir. Kullanıldıktan sonra kalan biberiye suyu saç kremi olarak da kullanılabilir.

Saç dökülmesine birçok bitkisel çözüm önerilse de her öneri araştırılmadan uygulanmamalıdır. Bitkisel yollarla müdahale edilemeyecek kadar saç dökülmesi yaşıyorsanız mutlaka bir dermatoloji uzmanına görünmelisiniz.

Başa dön tuşu