Antep fıstığının faydaları!

Antep fıstığının vücudunuza yarattığı mucizevi faydaları duyunca şok olacaksınız! İşte antep fıstığının faydaları...

Abone Ol 

Antep fıstığı sağlıklı malzemelerle doludur

Antep fıstığı gerçek güç merkezlidir ve omega 3 yağ asitleri, protein, lif, potasyum, kalsiyum, folik asit, B6 vitamini ve E vitamini gibi sağlıklı besinlerle doludur .

Kalp ve damar hastalıklarına karşı korurlar

Özellikle antep fıstığının içerdiği yüksek orandaki doymamış yağ asitleri ve potasyum, kan damarlarına ve kalbe iyi gelir; LDL kolestrol değerinin düşmesini sağlarlar. Potasyum düzenli bir kalp ritmi sağlar ve kan basıncının düzenlenmesinde rol oynar.

Antep fıstığı kanser riskini azaltıyor

Antep fıstığı, vitamin gama tokoferol içerir; Tokoferoller, E-vitamin ailesine aittir ve insan vücudundaki serbest radikalleri engelleyen, yaşlanma sürecini önleyen ve hücreleri koruyan antioksidanlardır.

Araştırmalara göre antep fıstığı, gama-tokoferol içeriği nedeniyle belirli kanser türlerinin gelişme riskini azaltabilir.

Kas gelişimini desteklerler

100 gram antep fıstığı 16 gram protein içerir, bu da onu spor veya egzersizden sonra ideal bir atıştırmalık yapar.

Ayrıca B6 vitamini ve fosfor açısından zengindirler: folat ve diğer B vitaminleri ile birlikte B6 vitamini homosistein metabolizmasını düzenler ve sinirlerde ve lipid metabolizmasında nörotransmitterlerin oluşumunda rol oynar.

Kalsiyumun yanı sıra fosfor, kemiklerimizin en önemli bileşenidir ve güçlerini sağlar.

Antep fıstığı kilo vermenize yardımcı olur

Kuruyemişlerin kendileri çok yüksek yağ içeriğine sahip olsalar da, öğün aralarında bir avuç antep fıstığı sağlıklı bir atıştırmalıktır.

Antep fıstıkları, yüksek protein ve lif içeriğinin yanı sıra birçok sağlıklı yağ ve doymamış yağ asidi sayesinde sizi uzun vadede tok tutar.

Çoklu doymamış yağ asitleri ayrıca yağ metabolizmasını iyileştirir ve yağ yakımını hızlandırır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu