Uyku problemi olanlar dikkat! İşte daha kolay uykuya dalmanız için ipuçları

Uykuya dalana kadar saatler mi geçiyor? Bir sağa bir sola dönerken bir türlü uyuyamıyor musunuz? O zaman bu ipuçları işe yarayabilir.

Abone Ol 

Odanızda elektronik cihaz bulundurmayın

Uyuduğunuz odada telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletleri asla bulunduramamalısınız. Bu cihazlar yaydıkları radyasyon titreşimleriyle hem uykunuzu böler hem de sağlığınız açısından büyük tehlike arz eder.

Renklere dikkat

Uyku problemi çeken çoğu insanın odasında kırmızı renk bulunduğunu biliyor muydunuz? Kırmızı renk yoğun bir frekans dalgası yayar ve bu frekans dalgaları uzun süre maruz kaldığı takdirde kişiyi öfkelendirir ve uykudan mahrum bırakır.

Gece lambası kullanmayın

Çoğunluğun bildiği aksine gece lambası kullanmak uykuyu getirmez. Uykuda salgılanan melatonin hormonu karanlıkta kalındığında aktive olur. Bu sebeple uyku esnasında odanızı karanlık tutmalısınız.

Sesli kitap

Bir şeyler dinlerken uyuyakalmanız çok muhtemel. Bunun için sesli kitaplar güzel bir yöntem. Hikayeler sizi kendi düşüncelerinizden uzaklaştırır ve hiçbir şey yapmadan sadece dinleyerek beyniniz giderek yatışır ve kaslarınız gevşer bu da uyku sürecinizi hızlandırır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu