Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları

Abone Ol 

Hayatınız boyunca yapacağınız en büyük yatırım, sağlığınıza yaptığınız yatırımdır. Elbette son derece sağlıklı bir yaşam sürülüyor olsa da her an hastalıklar ya da kazalarla karşılaşılabilir. İşte bu durumda tedavi masrafları tahmin edilenlerden daha ciddi boyutlara varabiliyor. Çok sayıda tedavinin SGK tarafından karşılanıyor olması, hiçbir masraf ise asla karşılaşmayacağınız anlamına gelmez. SGK tarafından karşılanan masraflar belirli bir limit dahilindedir.

Bu limitleri aşan masrafların ise kişi tarafından karşılanması gerekiyor. Sigorta firmalarının önemini her daim vurguladıkları tamamlayıcı sağlık sigortası da işte tam bu noktada devreye giriyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK tarafından karşılanan tedavi masraflarının teminat limitlerini aşması durumunda bu masrafları karşılayan bir sigorta ürünüdür. Dolayısıyla sadece belirli bir kesim için değil, kuşkusuz her birey için büyük bir önem taşıyan sigorta ürünlerinden biridir de diyebiliriz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları #1

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları neler

Bu sigorta ürünü hakkında yeterince bilgi sahibi olmayanlar sigortanın teminatlarının neler olduğunu da bilmek isteyebilir. Teminatların ise 2 farklı seçenek halinde sunulduğunu söyleyebiliriz. Bunlar;

– Yatarak tedavi

– Yatarak tedavi ve ayakta tedavi

Elbette sizin de tahmin edebileceğiniz gibi en çok tercih edilen seçenek, hem yatarak hem de ayakta tedavi masraflarını karşılayan tamamlayıcı sağlık sigortası oluyor. Çünkü olası bir hastalık ya da kaza durumunda nasıl bir tedavi uygulanacağı bilinmiyor. Bu nedenle kişiler ikinci seçeneğe yönelerek tedavi masraflarından çok yüksek oranda kurtulmayı planlıyor.

Bu arada tamamlayıcı sağlık sigortasının sadece SGK ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında geçerli olduğunu da belirtmeliyiz. Tercih ettiğiniz sağlık kuruluşunun şayet SGK ile anlaşması yoksa bu durumda tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeniz devreye giremez ve dolayısıyla masraflarınızı da karşılayamaz. 

Bununla birlikte tamamlayıcı sağlık sigortasının kişinin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebileceği bilgisini de aktaralım. Bu özellik tüm sigorta firmaları tarafından sunulmuyor. Eğer en çok tercih edilen firmalardan biri olan Generali Sigorta tercih edilirse bu durumda modüler özellikte olan ve kişinin talepleri doğrultusunda şekillenebilen bir tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olunabiliyor. Bu arada firmanın kredi kartına taksit ile ödeme seçeneği sunduğunu da bilmeyenler için aktaralım. Generali Sigorta internet sitesini ziyaret ederek bu sigortaya dair tüm detayları hemen öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu