Ramazanda susuzluğun ilacı kefir

Abone Ol 

   Ramazan ayında birçoğumuzun araştırma konusu susuzluğumuzu nasıl giderebiliriz oluyor. Kefir bu konuda bize oldukça yardımcı oluyor. Yıllardır susuzluğa iyi gidermesiyle bilinen kefiri sahurda 1 bardak tüketmemizle hem gün içerisinde susuzluğu minimum seviyeye indiriyor hem de içinde bulunan faydalı bakteriler hazımsızlığa, mide yanmalarına ve sindirimi kolaylaştırmada yardım sağlıyor.  

   Saymakla bitmeyen mucizevi gıda olan kefirin faydaları saymakla bitmese de gelin yine de bir göz atalım, faydalanalım, şifalanalım. 

   Bağışıklık sistemini güçlendirir, sindirimi kolaylaştırır, migrene iyi gelir, depresyon sürecinde kullanılması önerilir, kırışıklıkları azaltır cilde gerginlik kazandırır, kilo kontrolüne yardımcı olur, mide ve böbrek rahatsızlıklarını giderir, çocukların büyümesinde doğan koruma ve güvenli beslenme sağlar. Daha birçok faydası bulunan kefirin düzenli kullanımda rahatsızlıkları minimum seviyeye indirdiği biliniyor.  

Eğer kefiri direkt olarak tüketemiyorsanız, çorbanıza ekleyebilir, yoğurt ile karıştırabilir, hatta cacık yapabilirsiniz.   

Peki mucizevi besin olan kefiri herkes tüketebilir mi? 

  •  Hamile veya emziren kadınların tüketmemesi tavsiye edilmektedir. 
  • Şeker hastalarının tüketmemesi gerekmektedir. 
  • 1 yaşını doldurmamış bebeklere verilmemesi gerekmektedir. 
  • Çok nadiren de görülse, kefir, bağırsak, mide krampları ve kabızlığa yol açabilmektedir.  

Tabii ki her şey de olduğu gibi fazlası zarar, azı karar, kararı da yarar. 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu