Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler

Abone Ol 

Mutfağınızı yenilemek için ciddi bir bütçe ayırmanız, haftalarca sürecek tadilat çalışmaları yaptırmanız gerekmiyor. Atmosferi bir anda değiştirecek olan basit fikirleri hayata geçirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz etkiyi elde etmeniz de mümkün olacaktır. Peki, fark yaratan bir mutfak dekorasyonu için neler yapabilirsiniz?

Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler #1

Beyaza İzin Verin!

Mutfağınızı daha ferah ve geniş gösterecek olan beyaz rengin mutfağa tamamen hakim olmasına izin verin. Özellikle küçük mutfaklarda fark yaratan bir etki yakalamanızı sağlayacak olan beyaz renk, duvarlardan mutfak tezgahına kadar tüm alanlara hakim olmalı! Bu sayede beyazın çekiciliği ile mutfağınızın şıklığını buluşturabilir, daha geniş bir mutfak algısı da yaratabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler #2

Fayansları Boyamaya Ne Dersiniz?

Yıllardır kullandığınız fayanslarınız eskidi ve desenleri de artık size güzel görünmüyor mu? O halde fayanslarınızı boyayın! Özel olarak geliştirilen fayans boyaları ile mutfaktaki tüm fayanslara dilediğiniz rengi kazandırabilirsiniz. Bu yöntem fayansların değiştirilmesinden hem daha kolay hem de çok daha ekonomik bir seçenektir.

Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler #3

Kendi Adanızı Yaratın!

Her mutfakta ada bulunmuyor. Ancak ada, mutfaklara da bambaşka bir atmosfer kazandırıyor. O halde kendi adanızı kendiniz yaratın. Mutfak masasını duvar kenarından alın ve tezgaha yakın bir yere koyarak ada olarak kullanın. Dilerseniz masanın altı için raflar da yaptırabilir ve böylelikle tam bir mutfak adası görünümü elde edebilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler #4

Canlı Bitkiler Mutfağa Hayat Katar!

Evinizdeki tüm bitkileri salonda tutmak zorunda değilsiniz. Mutfağınıza da birkaç adet canlı bitki koyabilir ve böylece hayat dolu bir yaşam alanı izlenimi elde edebilirsiniz. Eğer ‘yerim yok’ diyorsanız tavana asılan aparatlar yardımı ile saksıları mutfağınızda konumlandırabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda fark yaratacağınız birbirinden şık öneriler #5

Bataryaları Değiştirin!

Sizlere son önerimiz de mutfaktaki bataryaları değiştirmeniz olacak. Özellikle yukarıda sıraladığımız önerilerden birkaçı ile birlikte bu değişimi de yaparsanız mutfağınızın nasıl bambaşka bir alana dönüştüğünü siz de fark edeceksiniz. Biraz ilhama ve biraz da şık mutfak modelleri görmeye ihtiyacınız varsa hemen şimdi ıntemamutfak.com.tr adresine uğrayın. Özellikle Vega mutfak modeli sizi de kendine hayran bırakacak. Kullanılan renklerden dizayna kadar her detaya hayran kalacaksınız. Bu sitede birbirinden güzel mutfak dekorasyon fikirleri edinmenizi sağlayacak örnekler mevcut, hemen uğrayın ve siz de yeni bir mutfak için harekete geçin.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu