Cildinizin güçsüzleşmemesi için bu alışkanlıklardan vazgeçin

Cildinizin daha sağlıklı ve aydınlık görünmesini istiyorsanız bu alışkanlıklardan hemen vazgeçmelisiniz.

Abone Ol 

Parlak, sağlıklı, aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı her kadın ister. Cildinize düzenli olarak bakım yapsanız bile istediğiniz sonucu alamazsınız. Bu yüzden cildinize zarar veren günlük alışkanlıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. İşte cildine zarar veren ve vazgeçmen gereken alışkanlıklar;

MAKYAJI DERİNLEMESİNE TEMİZLEMEDEN UYUMAK

Her gün dışarı çıkarken ya da işe giderken yaptığınız makyajı akşam eve döndüğünüzde temizlemeniz gerekir. Makyajınızı silmeden uyuduğunuzda cildinizin nefes almasına engel olursunuz. Bunun sonucunda da gözenekleriniz tıkanır. Cildinizde akne, sivilce ve siyah nokta gibi sorunlar meydana gelir.

SİVİLCE, AKNE VE SİYAH NOKTALARI SIKMAK

Akne ve sivilce sorunuyla zaman zaman karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz. Yüzünüzde aniden çıkan sivilceler canınızı çok sıkar. Ancak sivilcelerinizi sıkmak cilt üzerinde daha çok yayılmasına sebep olur.

DÜZENSİZ VE YETERSİZ UYKU

Cildinizin sağlığını korumak için düzenli ve yeterli uyumanız gerekir. Düzensiz uyku cildinizin mat, yorgun ve bitkin görünmesine sebep olur. Çünkü cilt gece boyunca kendini daha kolay yeniler.

YASTIK KILIFLARINIZI SIK SIK DEĞİŞTİRİN

Yastık kılıflarınızı düzenli değiştirerek de cilt sağlığınızı korumaya yardımcı olabilirsiniz.

YANLIŞ BAKIM ÜRÜNLERİ

Piyasada birçok bakım ürünü bulunur. Bu bakım ürünleri genellikle her cilt tipi için ayrı ayrı üretilir. Cildinize uygun olmayan ürünlerle bakım yapmak cilt yüzeyine zarar verir.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu