Moda dünyasının en prestijli gecesi Met Gala’nın yeni kıyafet kodu belli oldu!

Her bahar düzenlenen Met Galada mayıs ayı davetiyeleri hazırlandı bile! Davetiyelerde yer alan kıyafet kodu ise ilgi çekti. Hadi bu heyecanlı gecenin temasını hemen öğrenelim!

Abone Ol 

Met Gala geleneği

Her yıl mayıs ayının ilk pazartesi Metropolitan Sanat Müzesinde gerçekleştirilen Met Gala, özel bir tema belirleyip davetlilere kıyafet kodu göndermesiyle biliniyor. Birbirinden ünlü isimler gala tarafından belirlenen bu koda uygun kostümler giyerek  kırmızı halıda heyecan yaratıyor. Gala, pandemi sebebiyle 2020 yılında iptal edilmişti. Bu sene ise iki ayrı gece olarak karşımıza çıktı. İlk gecenin tamamlanmasının ardından ikinci gecenin yeni teması açıklandı!

Rihanna: MET Gala kıyafetime herkes gülecek sandım

Yaldızlı bir gece bizi bekliyor!

Bu bahar yepyeni, ilgi çekici bir konsept bizi bekliyor.. 2 Mayıs’ta gerçekleşecek galanın yeni teması Amerika’da Modanın Antolojisi, kıyafet kodu ise: Yaldızlı cazibe ve kravat olarak belirlendi. Hazır olun zaman makinasına biniyoruz çünkü yeni temayla 1870-1890 yıllarının New York hayatına geri gideceğiz!

2022 Met Gala Kıyafet Kodu: Yaldızlı Çekicilik

Abartılı bir dönemdi…

Yeni temanın konseptini anlayabilmek için biraz geriye dönüp 70’li ve 90’lı  yılların moda anlayışına bakmakta fayda var. O dönemlerde dokuma tezgahları gelişmeye başladığı için modada aşırılıklar hakimdi. Elbiseler genellikle ipek, kadife ve satendi. Göz alıcı püskül detayları ön plandaydı. Danteller, fırfırlar ve fiyonklar göz dolduruyordu. Tüylerle süslenen şapkalar yaygındı.

1784'ten 1970'e kadınların kıyafetlerindeki devrim! - SON TV

Konuklar bu cazibeli konsepti bakalım nasıl yorumlayacak Mayıs ayının ilk pazartesine kadar bekleyip görelim…

2022 Met Gala'nın Teması Açıklandı - InStyle Türkiye

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu