Kızıl tondaki saçlarınızı bakımlı kullanmanın püf noktaları!

Kızıl saçlar ekstra özeldir! Parlak ve canlı kızıl rengin kalıcılığını açıklıyoruz!

Abone Ol 

1. Kalın saçlar için nemlendirici şampuanlar kullanın

2018 Kızıl Saçlar | Saç Modelleri ve Renkleri

Kızılların esmer ve sarışınlara göre daha çok saç telleri vardır. Saç yapıları genellikle çok kalındır. Bu hacim ve dolgunluk verir. Bu nedenle, yüksek nem içeriğine sahip kalın saçlar için bakım şampuanlarının kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca kalın, kızıl saçlar uygun şekilde bakım yapılmazsa hızla kuruyup kırabilir.

2. Boyalı saçlar için saç kremi kullanın

Kızıl saç rengi geni cilt kanseri riskini artırıyor - İndigo Dergisi

Hem doğal kızıl hem de boyalı kızıl saç, renk parlaklığını hızla kaybetme eğilimindedir. Boyalı saçlar için özel bakım serisi ile hedefe yönelik önlemler alabilir ve bu sayede kızıl saçlarınızın parlaklığını güçlendirebilirsiniz. Kırmızı pigmentli şampuanlar ve saç kremleri de saça taze bir parlaklık verir. Bu tür ürünleri herhangi bir eczanede veya internette bulabilirsiniz.

3. UV koruma ürünlerine güvenin

Sezonun Saç Rengi: Bakır | Altınbaş Life

Kızıl saçlar çok çabuk solar. Bu aynı zamanda doğal kızıl saçlı ve boyalı kızıl saçlı insanlar için de geçerlidir. UV korumalı bakım ürünleri bunu önleyebilir. Ayrıca havlu veya şapka ile saçlarınızı güneşten koruyabilirsiniz.

Önemli:  Doğal kızıl saçlı insanlar genellikle güneşe karşı özellikle hassas olan çok açık tenlidir. Bu nedenle, yüksek güneş koruma faktörlü (SPF 50 veya üzeri) bir bir güneş kremi kullanın, dört mevsim aralıksız  iyi bir şekilde cildinize güneş kremi uygulayın. Düzenli kullanımda güneş yanığı ve cildinize verebileceği zararı önlemenize yardımcı olacaktır .

4. Çok sık yıkamaktan kaçının

Kızıl Saç Rengi ve Tonları | Saç Sırları

Bu ipucu, artan saç kırılması veya bölünmüş uçlardan mağdur herkes için geçerlidir. Gerek kızıl saçlı, sarışın veya esmer olsun. Saçınızı çok sık ve her gün yıkarsanız, saç derinizdeki değerli nemi ve yağları giderirsiniz. Bu nedenle saçınızı sadece 2 ila 4 günde bir yıkamanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu