Havaların ısınmasıyla beraber efil efil terletmeyen kumaş türleri

Yaz aylarının korkutucu baş belası aşırı terlemelere sebep olan kumaşlardan uzak durup, doğru tercihler ile terlemeden tiril tiril dolaşabileceğiniz doğru kumaş türleri

Abone Ol 

Kıyafet satın alırken kumaş türlerine dikkat etmemiz gerekir. Her kıyafetin kendine özgü bir kumaşı olmalıdır. Özellikle yazın uzak durmanız gereken bazı kumaşlar vardır. Polyester, naylon, kot ve akrilik gibi kumaş türlerinden uzak durmanız, sizleri nemden uzak tutup, hem sizi terletmeyecek hem de daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Peki yazın tercih etmeniz gereken kumaş türlerinin neler olması gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazı sayesinde bu yaz terlemeye son..

Keten kumaşı

Bohem ve etnik tarzın çıkış noktası olan keten kumaş oldukça sportif, şık ve ferah! Rahat bir yaz için gerekli olan her şey keten kumaşında var.  Terletmeyen, koku yapmayan, keten kumaşından tercih edeceğiniz kıyafet çeşitleri sayesinde yaz sıcaklarından hiç korkmanıza gerek yok.

Poplin kumaşı

İpeksi bir görünüme sahip olan poplin kumaş oldukça yumuşak ve rahat bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda ince ve sık dokunmuş bir kumaş olarak bilinir. Eski dönemlerden günümüze kadar ipek iplik üzerinden üretimi gerçekleşir. İpeksi ve yumuşak bir doku sunmasıyla günümüze sıkça değerlendirilmektedir.

Şile bezi kumaşı

Terletmeyen kumaşlar denince akla gelen ilk kategorilerden biri şile bezidir. Şile bezi kumaşı yüksek emme gücü nedeniyle sağlıklı bir kumaştır. Şile bezinin elbise, gömlek, bluz hatta pantolon seçenekleri ile rahat bir yaz geçirebilirsiniz. Her mağazada kolay bulunmasa da araştırdığınızda birçok satış noktasında şile bezi ürünlere rastlamanız mümkün. Oldukça hafif olan şile bezi kumaşı doğallığı sebebiyle geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Krep kumaşı

Birçok çeşidini bir arada harmanlanarak oluşturulan tekstil ürünlerine krep kumaş adı verilir. Krep kumaşlar yapıları gereği çok yumuşak dokuya sahip olup doğal bir kumaştır. Bununla birlikte krep kumaşlar konforu seven ve rahatlığından ödün vermeyen kişilerin yazın vazgeçilmez tercihleri arasında olur.

İpek kumaşı

Maliyeti diğer kumaş türlerine göre pahalı olsa da sizi yaz aylarında en çok rahat ettirecek kumaş türlerinden biridir. Nemi içinde tutmayarak, teninizin hava almasını sağlayıp daima serin kalmanızı sağlar. İpek kumaşları tercih ederek son derece şık ve ferah bir yaz mevsimi geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu