Güneş lekelerinden nasıl korunmalı? Nasıl iyileştirilir?

Yaz geldi, güneş lekeleri ortaya çıktı diyorsanız çözümü basit..

Abone Ol 

  Yazın gelmesiyle birlikte cildinizde oluşan güneş lekeleri gözünüzü rahatsız ediyor olabilir. Birçok insan bu lekelerin tedavisi için tıbbi yöntemlere başvursalar da doğal çözümleri de mevcuttur. 

Güneş Lekelerinden Korunmak İçin Neler Yapmalı?

Yaz güneşi bir başkadır. Uzun süre maruz kalındığında kalıcı güneş lekelerine sebebiyet verebilir. Peki oluşumunu engellemek için nasıl önlemler almalıyız derseniz eğer çok basit. Özellikle 11.00-17.00 arası güneşe çıkmamaya çalışın, öğlen güneşi çok yoğun ve yakıcıdır. Çıkmak zorunda kalırsanız eğer sakın ama sakın en az 30 faktör korumalı güneş kremi sürmeden çıkmayın. Güneşten korunacak şekilde giyinmeye çalışın. Yanınıza şapka ve gözlük almayı ihmal etmeyin.

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Neler Yapmalı?

Güneş lekelerine doğan çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Hadi birlikte bakalım.

Aloe Vera:

En bilinen yöntemlerden biri olan Aloe vera bitkisi içerisinde bulunan jeli doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz, bu sayede hem güneş lekelerinden kurtulursunuz hem de ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz.

Elma Sirkesi:

Elma sirkesi içerisinde bulunan asit sayesinde ciltteki lekeleri temizler, ölü hücrelerden arınmaya yardımcı olur. Akşamları pamuk yardımıyla güneş lekesi olan bölgeye doğrudan uygulayabilirsiniz.

Lavanta:

Pek bilinmese de lavanta güneş lekelerinde oldukça etkili bir yöntemdir. Aktarlardan kolaylık bulabileceğiniz gibi kolayca uygulamanızda mümkündür. 1 çorba kaşığı lavantayı 1 litre sıcak suda demleyip soğuttuktan sonra pamuk yardımıyla güneş lekesi olan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay:

Yeşil çayı görünce şaşırdınız mı? Hazımsızlık ve şişkinliğe iyi geldiği gibi yüzde ki lekeler için de etkili yöntemlerden birisidir. Yeşil çayı 3-4 dakika demleyin, bir pamuk yardımıyla leke olan bölgelere uygulayın.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu