Göğüslerin büyümesinin 5 önemli sebebi

Kadın memesi yaşam boyunca sürekli değişir. Peki göğüslerin yeniden büyümeye başlamasının arkasındaki sebepler nelerdir? Göğüslerin neden büyüdüğünü açıklıyoruz!

Abone Ol 

Ergenlik döneminin başlamasıyla, kadın vücudu bir dizi değişiklikten geçer. Bunlardan en dikkat çekici olanı kadın memesinin gelişimidir. Başlangıçta meme uçlarının altında, meme tomurcukları olarak bilinen ve zamanla olgun memelere dönüşen küçük doku kalınlaşmaları gelişir. Bu meme büyümesi yaklaşık 17 ila 18 yaşlarında tamamlanır. Ancak bu, memelerin sonradan değişemeyeceği anlamına gelmez.

 

1. Kilo aldıktan sonra daha dolgun göğüsler

Sağlıklı Kilo Alma Diyeti Nasıl Olur? | Diyetisyen Nil Şahin Gürhan

Kadın memesi esas olarak yağ dokusundan oluşur. Kural olarak, kilo alımı da göğüslerinizin boyutunun büyümesine neden olur. Bu aynı zamanda tersi şekilde de çalışır. Kilo verdikçe kup boyutunuz da küçülür.

2. Hamilelik nedeniyle artan göğüs boyutu

Gebe kadınlar günde kaç kalori almalılar? Hamilelikte ne yemeli, nelerden uzak durmalı?

Göğüs boyutu da hamilelik sırasında daha dolgun hale gelir. Göğüs bebeği beslemeye hazırlanırken, laktosit adı verilen süt üreten hücreleri oluşturur. Bazı kadınlar göğüslerinin değiştiğini hemen fark eder. Diğer hamile kadınlar doğumdan hemen öncesine ve sonrasına kadar herhangi bir farklılık görmezler.

3. Hormonal değişiklikler nedeniyle büyük göğüsler

Hamilelikte Göğüs Ağrısı Neden Olur, Nasıl Geçer? - Prof.Dr. Bülent Tıraş

Doğum kontrol hapı veya spiral gibi hormonal kontraseptifler de kadın memesi üzerinde son derece etkilidir. İçerdiği östrojen hormonu memelerin şişmesine neden olan su tutulmasına yol açar.

4. Yaşla birlikte daha büyük göğüsler

Göğüs Büyütme Nasıl Yapılır? Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Aslında yaş da göğüslerimizin büyümesine neden olan bir faktör olabilir. Birçok kadın için menopoz göğüslerin büyümesine neden olur. Dokunun değişmesi nedeniyle daha fazla yağ depolanır, bu da memenin daha büyük ve daha yumuşak olmasına neden olur. Bu süre zarfında östrojen eksikliği de meme büyümesine katkıda bulunan su tutulmasına neden olabilir.

5. Egzersiz yapmak göğüsleri daha sıkı yapar

Göğüsleri şekillendirme egzersizleri nelerdir? - Güzellik haberleri – Sözcü

Daha fazla spor yapıyorsanız ve kendiniz için ağırlık antrenmanı keşfetmişseniz, bunun meme büyüklüğünüz üzerinde de etkisi olabilir. Göğüs kaslarının hedeflenen eğitimi, göğüsleri kaldırır ve daha dolgun ve dolgun görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu