Elma sirkesi mucizesi!

Birçok faydası olan elma sirkesi, adeta doğal bir mucizedir. Özellikle kilo vermeye yardımcı olduğundan dikkat çekmektedir. Elma sirkesi cilde de uygulanabilir ve fayda sağlayabilir. Detaylar aşağıda!

Abone Ol 

Elma sirkesi, sağlık için tercih edilen ve edilmesi gereken bir sirke türüdür.

Elma sirkesi direkt tüketilmemelidir çünkü sindirim sistemine zarar verme riski vardır; suya ya da çaya 1-2 çay kaşığı eklenerek tüketilmesi tavsiye edilir. Düzenli olarak tüketildiği takdirde ise birçok derde devası bulunmaktadır.

  • Elma sirkesi ciltte peeling etkisi uyandırabilir.
  • Elma sirkesini yüze tonik olarak kullanabilirsiniz. 2 ölçü arıtılmış suya, 1 ölçü elma sirkesi karıştırın. Pamuk yardımıyla ya sprey şişesine doldurarak kullanabilirsiniz. Hassas ciltler, sirke ölçüsünü daha seyrek kullanmalıdır. Ayrıca asidik yüz bakım ürünleriyle birlikte de kullanılmaması gerekir.

  • Elma sirkesi, et benleri üzerine düzenli sürülürse düşmelerini sağlayabilir.
  • Saçınızı yıkadıktan sonra, 1 çay kaşığı sirkeyi, 1 su bardağı suya karıştırıp saçınıza sirkeli suyla 2 dakika masaj yaptıktan sonra durulayın. Bu eylem, saçınızın pH seviyesinin dengelenmesini ve daha canlı, parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca kepek oluşumunu da engeller.

Başa dön tuşu