Ellerinizi pamuğa çevirin! Ev yapımı basit maskeler…

Ellerini dönüştürmek isteyenler buraya! Doğadan ilham alınarak oluşturulan el maskesi tariflerini evde yapmak artık çok kolay

Abone Ol 

Ellerinize gereken bakımı evde hazırlayacağınız maskelerle göstermek mümkün. Evde kolayca bulabileceğiniz doğal el maskeleri, kurumuş ve çatlamış elleriniz için şifa olacak.

Zeytinyağı ve vazelin

Zeytinyağı cilt, yüz ve saç bakımında sıklıkla kullanılır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir parça vazelin ve birkaç damla limon suyu ile karışım  hazırlayın.

Krem dokusu elde edince, karışımı ellerinize nazikçe uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Bekledikten sonra ılık suyla ellerinizi yıkayın.

Badem yağı ve bal

Badem yağı genellikle kaş ve kirpik bakımında kullanılır. Bakım için kullanılan bu yağ elleriniz için de iyi bir seçenek diyebiliriz. 1 yemek kaşığı badem yağını hafifçe ısıtın.

Isıttıktan sonra yağın içine 1 çay kaşığı bal ekleyin ve bu karışımı ellerinize, tırnak diplerinize masaj yapar gibi uygulayın. Bu karışımı uyumadan hemen önce ellerinize uygulayabilirsiniz.

Bebek pudrası ve gliserin

1 çay kaşığı gliserini 1 çay kaşığı bebek pudrası ile karıştırın. Oluşan karışıma dilerseniz 1-2 damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Yağ eklerseniz karışımınız tamamen krem kıvamını alacaktır.

Oluşan karışımı ellerinize sürebilirsiniz. Bu karışımı uzun süre saklayıp kullanabilirsiniz ama tabii emin olmadan yine de hemen kullanın diyemeyiz.

Yoğurt ve yulaf

Amino asit açısından oldukça zengin olan bu karışım da etkili bir nemlendirici diyebiliriz. Bir miktar yulaf ve bir miktar yoğurdu karıştırın ve ellerinize sürün. İsteğe bağlı olarak bu karışıma limon da ekleyebilirsiniz.

Karışımı sürdükten sonra ellerinizi durulayabilirsiniz.

 

 

Başa dön tuşu