Duşa kabindeki su lekelerinden sıkılanlar, buraya!

Artık duş kabinleriniz ayna gibi parıldayacak!

Abone Ol 

Eğer duş kabinlerinizin camlarını temizlemekten sıkıldıysanız, ne kadar temizlerseniz temizleyin kireç lekelerinden kurtulamıyorsanız duş kabinlerinizi temizlemenin en doğal haliyle sizlerleyim. Sadece birkaç malzeme ile pırıl pırıl yapacağınız duş kabinleriniz üstelik eskisi kadar kolay kirlenmeyecek..

Duş Kabinleri Nasıl Temizlenir?

Sirke ve Karbonat

Birçok alanda kullanılan sirke, tabii ki temizlikte de oldukça işimize yarıyor. Tek başına bile yeterli bir temizlik malzemesi olabilen sirkeyi birde karbonatla birleştirdiğiniz zaman duş kabinleriniz pırıl pırıl ayna gibi parlayacak.

Yapmanız gerekenler sadece küçük bir kap içerisine bir fincan karbonat koyun ve üzerine bu karbonatı hamursu kıvama getirecek kadar sirke ekleyin, elde ettiğiniz karışım tamamen homojen bir hal aldıktan sonra temizlemek istediğiniz bölgeye bir sünger yardımıyla sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Ardından güzelce yıkayıp kurulayın. Böylece duş kabinleriniz hem derinlemesine temizlenmiş olacak hem de her zamankinden çok daha geç kirlenecek.

Limon Tuzu

Bildiğiniz gibi limon tuzunu kireçlenen çaydanlıkların içerisine birkaç adet atılıp kaynatıldığı takdirde içindeki tüm kireci söküp atar ve çaydanlığınız tertemiz olur. Bu seferde duş kabinlerinizin temizliğinde size yardımcı olacak limon tuzunu hiç hafife almayın derim.

Duş kabinlerinizdeki kireci derinlemesine temizlemek için gerekli olan malzemeler sadece 4 tatlı kaşığı limon tuzu, 1 su bardağı su ve sprey şişesi..
Limon tuzu ve suyu iyice karıştırın ve sprey şişesine aktarın. Limon tuzlu suyunuzu cam silme deterjanları gibi kullanın ve son olarak duş kabinini duru suyla durulayın ve kuru bezle leke kalmayacak şekilde silin. İşte kireç lekelerinden arınmak bu kadar kolay!

Başa dön tuşu