Berlinale’de Altın Ayı Ödülü sahibini buldu

Abone Ol 

Bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle iki bölüm halinde düzenlenen 71. Berlinale'nin çevrim içi olarak 1-5 Mart arasında gerçekleştirilen ilk bölümü sona erdi. 15 filmin yarıştığı festivalde ödül kazanan filmler internet üzerinden Berlinale sayfasından açıklandı.

Berlinale'de Altın Ayı Ödülü sahibini buldu #1

En iyi film Romanyalı yönetmene

Buna göre en iyi film kategorisinde Altın Ayı ödülü, Romanyalı yönetmen Radu Jude, Bad Luck Banging or Loony Porn adlı filme verildi.

Berlinale'de Jüri Büyük Ödülü'nü Japon yönetmen Ryusuke Hamaguchi'nin Wheel of Fortune and Fantasy filmi alırken, en iyi yönetmen dalında Gümüş Ayı ödülüne Natural Light filmiyle Macar yönetmen Denes Nagy layık görüldü.

En İyi Başrol Oyuncu dalında Gümüş Ayı ödülü Ich bin dein Mensch filmindeki rolüyle Alman oyuncu Maren Eggert'e, En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Gümüş Ayı ödülü de Rengeteg-mindenhol latlak filminde gösterdiği performansla Macar aktris Lilla Kizlinger’e verildi.

Berlinale'de Altın Ayı Ödülü sahibini buldu #2

En iyi senaryo Introduction’a

En İyi Senaryo dalında Gümüş Ayı ödülünü Introduction filmiyle Güney Koreli Hong Sangsoo aldı. 71. Berlinale’nin ikinci bölümü ise 9-20 Haziran’da yapılacak. Festivalin bu bölümü seyircilere açık olacak ve Altın Ayı ile Gümüş Ayı ödüllerinin verileceği tören de bu bölümde yer alacak.

Jüri heyeti, daha önceki Berlinale'de Altın Ayı ödülünü kazanan filmlerin yönetmenlerinden oluştu. 71. Berlinale'de ödüllerin kategorileri ve kazananlar şöyle:

En İyi Film (Altın Ayı): Radu Jude / Bad Luck Banging or Loony Porn

Jüri Büyük Ödülü: Ryusuke Hamaguchi / Wheel of Fortune and Fantasy

En İyi Yönetmen: Denes Nagy / Natural Light

En iyi Başrol Oyuncu: Maren Eggert / Ich bin dein Mensch

En İyi Yardımcı Oyuncu: Lilla Kizlinger / Rengeteg-mindenhol latlak

En İyi Senaryo: Hong Sangsoo / Introdaction

En İyi Sanatsal Performans: Yibran Asuad / Una pelicula de policias

En İyi Kısa Film (Altın Ayı) : Nanu Tudor / My Uncle Tudor

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu