Yogayı bir de yüzünüzde deneyin!

Abone Ol 

Pandemi ile birlikte bir çoğumuzun hayatına yoga dahil oldu. Kimi zaman stres atmak kimi zaman ise esnemek için yoga yapmaya başladık. Peki yoganın sadece vücut için değil yüzümüz için de yapılabileceğini de biliyor muydunuz? Yüz yogası cildinizi daha genç ve sağlıklı gösteren bir yöntem. Hemen anlatıyorum!

Başlamadan önce cildimizi nemlendirelim

Cildi Nemlendirmek Ne İşe Yarar?

Yapacağımız hareketlerin cildimizi tahriş etmesini önlemek için cildimizi nemlendirmek şart! Cildimizi nemlendirip yumuşattıktan sonra artık başlamaya hazırız!

Kaz ayaklarını yok edelim

Yüz Yogası Rehberi: 4 Adımda Kırışıklıklara Son | CildimveBen

Kaz Ayağı Nedir, Kaz Ayakları Nasıl Geçer? | Saç Bakım Güzellik

İlk olarak gözlerinizi iyice açın ardından başparmağınızı  gözünüzün kenarına yerleştirin ve hafifçe gerdirin. Bu hareketi yaparken karşıya doğru bakın.  Bu hareketi günde iki kez yapmanızda fayda var.

Daha yüksek kaşlar

Yüz yogası ile yaşlanmaya son! Gençlik iksiri olan yüz yogası ile yer çekimine savaş açın!

Eğer düşük kaşlıysanız bu hareket tam da size göre! Parmaklarınızla kaşlarınıza dokunun ve hafifçe yukarı doğru çekin. Yukarı doğru çekme işlemi sırasında kaşlarınızı çatıp geri bırakın. Hareketi üç kez tekrarlayın. Düzenli yaparsanız kaşlarınız istediğiniz görünüme ulaşacaktır.

Gıdılara elveda

Yüz yogası mucizesini keşfedin

Hepimizin korkulu rüyası gıdılar.. Hadi onları yok edelim! Çenenizi yukarı kaldırın ve tavana bakın. Boynunuzun gerildiğini hissettiğinizde çenenizi ileri geri hareket ettirin. Üç dakika boyunca bu hareketi tekrar edin. Yüz yogasında en etkili sonucun bu yoga hareketinden alındığı biliniyor.

Yanakları inceltelim

Yüz Yogası Nasıl Yapılır? İşte Yüz Yogası Teknikleri…

Poğaça yanak olmak istemeyenler buraya! Dolgun yanaklar biraz yapısal bir mesele ama üzülmeyin onun da çaresi var. Yanaklarınızı inceltmek için yüz kaslarınızı olabildiğince çalıştırmanız gerekiyor. Bunun için ağzınıza hava dolduruyormuşsunuz gibi yüzünüzü şişirin beş saniye kadar bu şekilde bekledikten sonra nefesinizi dışarı verin. Hareketi beş defa tekrarlayın. Düzenli bir şekilde yaparsanız yanaklarınız incelecektir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu