Yıpranmış ve kuru saçlar için bakım önerileri

Abone Ol 

Saç bakımında bir çok ürün ile karşılaşabiliyoruz. Fakat her ürün saçımızı onarmayabilir bu yüzden önce neye ihtiyacımız olduğunu bilmemiz gerekir ve saç bakımına diplerden başlamamız doğru bir adım olacaktır. Önceliğimiz saç köklerini beslmek olmalı, ne kadar doğru ürün ile saç köklerini beslersek o kadar sağlıklı saçlara sahip oluruz.

Yıpranmış ve kuru saçlar için bakım önerileri #1

İhtiyacınıza uygun ürünleri kullanın

Kuru saçlar genellikle nem eksikliği olan saçlardır. Bu tür saç tipleri normal saçlara göre daha çok kırılgan, yapranmış ve cansız görünmektedir. Saçlarımızın güçlü ve sağlıklı bir görünüme gelmesi için gereken nem ihtiyacını karşılamamız gerekecektir. Yanlış ürünlerle saç ve saç köklerine zarar verebiliriz. 

Saç bakım yağlarından destek alın

Kuru saçlarda en çok önerilen bakım yağlarından biri zeytinyağıdır. Nem dengesini sağlamakta büyük bir rol oynuyor. Bunun yanı sıra avokado, badem yağı ve argan yağıda saçın nem ihtiyacını karşılayabilecek yağlardandır. Düzenli olarak yapılan keratin, serum ve maskelerde saçın gözle görülür değişiminde fayda sağlıyor.

Yıpranmış ve kuru saçlar için bakım önerileri #2

Saça uygulanan sıcaklığı azaltın

Saçlara en çok zarar veren faktörlerden biride yüksek ısı. Kullanılan maşa, düzleşriciler ve fön makineleri saçları yıpratıp zamanla kırılmasına neden oluyor. Bu nedenle saçları ısıya maruz bırakırken aynı zamanda saçı koruyacak ürünler kullanılması gerekir.

Saçınızı her gün yıkamayın

Yaptığımız hatalardan biride hergün saçları yıkamak. Hergün yıkadığımızda saç köklerinin doğal nem oranını yok edip, saçı daha çok yağlanmasına neden olur. Şampuan ve çok fazla ürün kullamakta saçı yıpratan etkenlerden biri.

Yıpranmış ve kuru saçlar için bakım önerileri #3

Saç derisini içten besleyin

Saç sağlığı için düzenli beslenmek önemli faktörlerden biri. Çinko, demir, Omega-3, A ve C vitaminleri ve fındık, ceviz, badem gibi besinler güçlü canlı saçlara sahip olmamızda katkıda bulunur.

idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu