Yaz geliyor! Kadınlar için sıkılaşma yöntemi

Malum yaz geliyor. Tatile gittiğimizde kadınlar olarak sıkı bir vücuda sahip olmak istiyoruz. Bizde sizler için evde nasıl sıkılaşabileceğinizi araştırdık.

Abone Ol 

Sağlıklı bir bedene giden yol dengeli bir beslenme, yeterli egzersiz ve dinlenmeden geçer. Bu üç maddeden bir tanesi eksik kalırsa istediğimiz bedene ulaşmamız daha uzun süre alacak. Sadece egzersiz yaparak sıkılaşmak çok gerçekçi bir çözüm değil.

En çok karıştırılan bu iki konuyu kafanızda netleştirerek başlamakta fayda var. İncelmek, kilo vermek anlamına gelir yani 65 kilodan 55 kiloya düşerseniz incelmiş olursunuz. Fakat incelmek size her zaman istediğiniz görüntüyü vermeyebilir. Kilo vermek size yağ yaktıracaktır ama kaslarınızın bir kısmı bu yöntemle eriyebilir.

Sıkılaşmak isterseniz yağ yakmalı ve aynı zamanda kaslarınızı da geliştirmelisiniz. Bunu başarabilmenin de tek yolu egzersiz yapmaktır. Ayrıca çalıştırdığınız kaslarınız aldığınız düşük kalori ile birlikte daha sıkı ve kıvrımlı gözükecek, bu da belinizin olduğundan daha ince durmasını sağlayacak.

Ya erkeksi vücuda sahip olursam kaygısı

Bu konu hakkında pek çok kadın ağırlık kaldırmaya mesafeli yaklaşıyor ve egzersiz yapmıyor. Bu sebeple de çoğu kadın istenilen vücudu bir türlü elde edemiyor. Ağırlık kaldırmak siz değerli kadın okurlarımızın fiziklerini “daha erkeksi” yapmayacak aksine sıkılaştıracak. Bunun sebebi; kas gelişiminde en temel gereksinimlerden biri olan testosteron hormonunun kadınlarda çok fazla salgılanmaması. Bu durum onların erkeksi bir fiziğe sahip olmalarını engeller.

Eğer iştahınızı durdurmakta zorlanıyorsanız yeşil sebzeleri diyetinize dahil etmelisiniz. Çünkü hem çok düşük kaloriye sahipler hem de yüksek hacimleri sayesinde midenizde çokça yer kaplar ve tokluk hissini uzun tutarlar. Ayrıca lifli ve antioksidan etkisine de sahip oldukları için ödem atmanıza yardımcı olur.

Tıpkı yeşil sebzeler gibi midenizde yer kaplayacak ve bu sayede tokluk hissini size uzun süre yaşatacak su, aynı zamanda ödem atımı için de güçlü bir silah. Açlık hissi yaşadığınızda gerçekten aç olup olmadığınızı anlamak için birkaç yudum su için. Eğer açlık hissiniz geçtiyse vücudunuz sussuz kalmış olabilir. Fakat hala açlık hissi yaşıyorsanız öğün yapma vaktiniz gelmiş demektir.

Tüyo 3: Squat

  • 4 set/ 8-10 tekrar yapın

Tüyo 5: Romanıan Deadlıft

  • 4 Set/8-10 Tekrar

Tüyo 6: Donkey Kıck

  • 4 Set/12-15 Tekrar

Tüyo 7: Wall Sıttıng

  • 4 Set/Maksimum süre

Tüyo : Hıp Abductıon

  • 4 Set/12-15 Tekrar
idealmedia

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu