Yataklarda kullanılan yay sistemleri

Abone Ol 

Kaliteli bir uyku, sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazı. Daha dinç bir beden ve daha canlı bir zihin için sağlıklı bir gece uykusu, sağlıklı bir gece uykusu için de tabii ki konforlu bir yatak gerekiyor. Bu yazıda kısaca bahsedeceğimiz yay teknolojileri, yatağın konfor seviyesinde önemli bir rol oynuyor. Eğer siz de sık sık bonel yay, paket yay gibi terimleri duyuyor ve bunların tam olarak ne anlama geldiğini, birbirlerinden nasıl ayrıldıklarını merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

İşte yatak modellerinde kullanılan temel yay sistemleri ve çeşitli özellikleri…

Yataklarda kullanılan yay sistemleri #1

Bonel Yay Sistemi

DHT olarak da bilinen bonel yay sistemi, hala kullanılmakta olan bir teknolojidir. Bu sistemde, yaylar sarmal şekildedir ve uçları düğümlenmiştir. Teller ile birbirine bağlanan yaylar, bu sayede yatağın temelini oluşturur. Yıllar geçse de popülerliğinden pek fazla bir şey kaybetmeyen bonel yay sistemi, günümüzde hala sıklıkla kullanılmakta, özellikle de dayanıklı yapısıyla kullanıcılardan beğeni toplamaktadır.

Yataklarda kullanılan yay sistemleri #2

Paket Yay Sistemi

Paket yay sistemi, bonel yay ile kıyaslandığında daha modern bir teknolojidir. Paket yay sisteminde, yaylar yatağa kumaş torbaların içinde yerleştirilir. Yaylar birbirlerinden bağımsız hareket edebilir, ve üzerlerine uygulanan basınca göre tepki verirler. Paket yay uygulaması esnek bir yapı sunar, vücut ağırlığını yatağa eşit olarak dağıtır. Paket yaylı yataklar, etkili bir hareket yalıtımı sunduğundan, çiftler bu tip yataklarda birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenirler.

Yataklarda kullanılan yay sistemleri #3

Hybrid Yataklar

Hibrit yataklar, tam olarak bir yay sistemini tarif etmemekle birlikte, yay sistemine ek olarak üst düzey konfor sunması açısından çeşitli uygulamaları da barındıran yataklardır. Örneğin 7 bölgeli paket yay sitemine ek olarak lateks katman uygulamasına yer verilen bir hibrit yatak, bu özelliğiyle kullanıcılara artırılmış destek ve konfor sunar. Bu tip yataklar, gelişmiş yay teknolojilerini yanı sıra arttırılmış konfor düzeyiyle tüketiciye üstün uyku performansı sağlar.

Farklı yay teknolojisiyle üretilmiş yatakları ve hibrit yatak modellerini, konsept uyku markası Hibboux’nun online mağazasında inceleyebilir, kendinize en uygun seçenekleri kolayca keşfedebilirsiniz:

https://tr.hibboux.com/

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu