Twitter artık Elon Musk’ın!

Milyarder işadamı Elon Musk, dünyanın en gözde şirketlerinden biri olan Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Musk, yaptığı açıklamada Twitter’ı daha iyi bir yer haline getirmek için çalışacağını söyledi

Abone Ol 

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Ünlü milyarder, hisse başına 54.20 dolar teklif etmişti ve bu teklifi Twitter yönetim kurulu tarafından kabul edildi.

Musk’tan ilk paylaşım

Elon Musk, satın alma haberinin duyurulmasından sonra Twitter’dan yaptığı ilk paylaşımda kalp ve roket emojisi kullandı ve “Yes!!!” yazdı.

Ayrıca fotoğraf olarak bir metine yer veren Musk’ın paylaştığı görselde, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır. Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını yenerek ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var – şirketle çalışmayı dört gözle bekliyorum” ifadeleri yer aldı.

Twitter: Werbung kommt in diesem Bereich - COMPUTER BILD

Kendisi de iyi bir Twitter kullanıcısı olan Musk’ın, şirketi satın almasıyla birlikte birçok değişiklik yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu