Sevgilinin ailesiyle tanışırken dikkat etmen gerekenler

İlişkiniz aile ile tanışma evresine geldiyse ve ne yapacağını bilmiyorsan, sana yardımcı olacak tüyolar ile geldik..

Abone Ol 

İlişkinizi ciddi bir boyuta taşımanın zamanı geldi. Farkındayım bir stres halindesin ve ne yapmam gerekiyor, ne giyeceğim, nasıl davranacağım diye kara kara düşünmeye başlamışsın ki şuan buradasın ama korkma derin bir nefes al ve okumaya başla..

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken ne giyilir?

Sevgilinin ailesiyle tanışırken giyeceklerin, iyi bir izlenim yaratman ve kişiliğini yansıtabilmen için önemli. Bu yüzden sevgilinin ailesiyle tanışma kombinin için seçeceğin parçaların temiz ve ütülü olmasına özen göstermelisin.  Mesela rahat bir kumaş pantolon ile koyu renklerde kot pantolonun üzerine düz bir bluz ya da gömlek uygun bir seçim olacaktır. Fazla abarta olmayan sade, şık elbise modellerinden de giyebilirsin. Abartılı olmayan takılar da kıyafetini destekleyebilir. Unutma abartılı kıyafetlerinle değil zarifliğinle göz önünde olmalısın.

Sevgilinin ailesiyle tanışmaya giderken ne alınır?

Adettendir ilk gideceğin eve bir hediye ile gidilir. Bu bir de sevgilinin ailesiyse küçük bir şey bile olsa, onlara değer verdiğini gösteren temsili bir hediye alabilirsin. Ne alacağına dair sevgilinden ipucu almaktan sakın çekinme. Bana soracak olursan hediye bir kişiye değil aileye alındığı için biblolar, saatler, vazolar gibi ev hediyesi seçimleri yapabilirsin.

Sevgilinin Ailesiyle Tanışma

Sevgilinin ailesiyle ilk tanışmada geç kalmak olmaz

Hazırsın artık. Hediyeni de aldın. Ama bunlarla çok vakit kaybetme ve sakın buluşmaya geç gitme. Sevgiliden ayrı gideceksen zamanın da orada olmaya özen göstermelisin. Bir de yemeğe gideceksen onları yemek masasında bekletme kaba bir davranış olabilir aman dikkat.

Doğal olmaya dikkat et

Buluşmada sevgilinin ailesine yakın davranabilirsin. Ama onları daha yeni tanıdığını unutma. Tam tanımadan çok fazla samimi davranırsan yapmacık gözükebilirsin. Doğal ve içinden geldiği gibi davranman en iyisi olacaktır.

Telefona odaklanma

İlk tanışmada saygılı olman gerekiyor. Onların dediklerini gerçekten dinlemen gerekiyor. Çok fazla telefonunu eline alma. Yoksa karşı tarafa telefon kolik gibi ve ilgisiz bir imaj yaratmana neden olacaktır. Orada olduğun sürece ortama adapte olmaya bakmalısın.

Sevgilinin Ailesiyle Tanışmada Dikkat Etmen Gereken 7 Şey

Aranızda mesafe olsun

Ailesinin yanında sevgiline çok fazla odaklanmamalısın. Onların yanında sürekli el ele tutuşmak, öpüşmek yakın tavırlarda sergilememelisin. Bunun yerine ailesiyle ilgilenmelisin. Yoksa yanlış anlaşılabilirsin. Unutma bu sevgilinle buluştuğun bir gün değil ailesini tanışmaya çalıştığın ve tanımalarına izin verdiğin bir gün.

Dinle ve konuşmaktan çekinme

Sevgilinizin ailesiyle birbirinizi tanımanın en iyi yolu sohbet etmektir. Bu nedenle onları samimi bir şekilde dinlemelisin. Kendi fikirlerini ortaya koymaktan çekinmemelisin. Ancak bunu yaparken araya girip laflarını bölmemeye dikkat etmende fayda var. Ve tartışmaktan, hassas konulara girmekten kaçınmalısın.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu