Saçlarınız çok mu kırıldı? İşte kırık saçlarınızı onarmanız için 5 doğal yağ!

Kırık saçlardan kurtulmanın tek yolunun, saçı kestirmek olduğunu düşünenler bu konuda yanılıyorsunuz. Peki saç kırıkları için ne kullanmalı? Buyurun size mucizevi saç bakım yağları..

Abone Ol 

Kırık saçlar, saç uçlarında oluşan saçın cansız ve sağlıksız görünmesine sebep olan birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Saçlarımızın güzelleşmesi uğruna çeşitli yollar arıyoruz, maşa düzleştirme ve fön gibi şekillendirmeler yüzünden saçlarımıza verdiğimiz zararın boyutu aslında oldukça büyüktür. Ama yine de bu işlemlerden uzak durmak işimize gelmez. Günlük kullandığımız saç düzleştiriciler, fön makinesi, jöle, saç spreyi gibi kimyasal içerik barındıran ürünler, saçlarımızı ilk anlarda istediğimiz gibi görünmesini sağlasa da zamanla kırıkların oluşmasına neden olmaktadır. Saç kırıkları ile başı dertte olan kadınların çeşitli çözüm yolları aramaktadır. En sık aradıkları çözümlerden biri saç kırıkları için bakım yağı önerisi veya saç bakım maskesidir çünkü kullanılacak doğal saç bakım yağı veya maskesi, oluşan kırıkların giderilmesine yardımcı olmakla birlikte saçlarımızın daha sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Bu yazımızda sizlere saç bakım yağı önerisi araştırmalarında bulduğumuz en iyi sonuçları sunarak, saçlarınızda istediğiniz güzelliği yakalamanıza yardımcı olacağız. İşte saç kırıklarınızı onaran doğal yağlar…

1) Kakao Yağı

Kakao yağının 8 faydası ve kullanımı - Ayşe Tolga İyi Yaşam

 

Saç kırıklarından kurtulmanız için basit ve her yerde bulunan bir yağ ile geldik, kakao yağını saçlarınızda kullanmak kırıkların iyileşmesinde oldukça etkilidir. Uzmanlar tarafından en çok önerilen bakım yağları arasında yer almaktadır. Etkili besin değerleri ile saçlara mükemmel bir görünüm kazandırmanın yanında saç sağlığında önemli oranda yardımcı olan kakao yağı, aktarcılardan bulabileceğiniz bitkisel bir yağdır. Farklı bitkisel yağlarla karıştırarak da kullanabileceğiniz gibi tek başına da bu yağı kullanabilirsiniz. Saçlarınız nemli iken elinize bir miktar kakao yağı dökün. Parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj yaparak saçlarınızın yağı iyice emdiğinden emin olun. 15 dakika boyunca saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı az miktarda şampuan ile yıkayarak durulayın. Hafta da bir düzenli kullandığınızda etkisini mutlaka göreceksinizdir.

2) Avokado yağı

Avokado ve Avokado Yağı Faydaları- Kadin.com

Avokado yağının içinde bulundurduğu A, B3, C, D ve E vitaminler sayesinde saça canlılık verir içerir. Kırık saçların düzelmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra kepek sorununu giderir ve saç dökülmelerini önler. Avokado yağını saçınızın ucuna uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

3) Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? Gıda mı, bakım mı yapılır?

Hindistan cevizi yağı, kırık saç uçları için en çok kullanılan ve en yaygın yöntemlerden biridir. Saç uçlarını besleyen hindistan cevizi, düzenli olarak kullanıldığında kırıkları onarır ve saça parlak bir görünüm kazandırır. Saç uçlarına hindistan cevizi yağı sürüp 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

4) Argan yağı

Argan Yağı ve Faydaları | İdil Yazar

Fas’ın egzotik ülkesinden gelen argan yağı, argan ağaçlarının fındıklarından çıkarılır. Son zamanlarda, bu yağ güzellik dünyasının trendi haline geldi, ve pek çok kozmetik ürünlerinin içinde sıklıkla kullanılmaya başlandı. Antioksidanlar ve E vitamini bakımından zengin olan argan yağı çok iyi bir  nemlendiricidir. Hasar görmüş saçları onarır ve saç köklerini ısı ve ultraviyole ışınlarından daha fazla hasar görmekten korur.

5) Zeytinyağı

Zeytinyağının Saça Faydaları » Bilgilerce

Çok yönlü bir yağ olan zeytinyağı , koruyucu ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Saçınızdaki doğal keratini korur ve antioksidan içeriği ile doğal bir saç kremidir. En iyi sonuçlar için organik, ekstra sızma zeytinyağı  versiyonu kullanın. E vitamini bakımından zengindir, saç uzaması için harikadır. Saç derisini canlandırır, saç köklerini besler ve saç tellerinin uzamasını destekler. Hasarlı, donuk, kuru veya kıvırcık saçların yanı sıra kepek problemleri olanlar için harika bir seçenektir  Yağ kuru veya nemli saçlara uygulanabilir. Biraz yağı ısıtabilir ve saç derisi ve saç yoluyla eşit olarak dağıtabilirsiniz. Yağı yıkamadan önce saçınızı 20 ila 30 dakika boyunca ılık bir havlu sarın. Yıkamak için iyice şampuanlayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu