Renklerin iştahınıza doğrudan etkisinin olduğunu biliyor muydunuz?

Renklerin hiç gıdalarla birlikte anlamlarını düşünmüş müydünüz? İşte karşınızda yeme stillerinizi etkileyen renkler..

Abone Ol 

Yaz geldi kapıya dayandı, hepimiz sağlıklı beslenmenin farklı yollarını arıyoruz, spora başlıyoruz ve yürüyüşler hayatımızda daha sık yer almaya başlıyor… Aslında bu eylemleri bize yaptıran tabiatın canlanması desek? Biz bunun adına zayıflamak diyoruz ama eziyet çekermiş gibi düşünmek yerine hayat tarzı haline getirip hafifleme olarak adlandırmak daha doğru olmaz mı? Hafiflemek için renklerin gücünden yararlanabilirsiniz, çünkü renkler iştahımıza direk etki etmektedir. Renklerden ilham alıp ve yararlanarak kilonuzu kontrole etmek istiyorsanız, buyurun habere…

Sağlığın rengi yeşili hayat felsefesi yapın!

Keramika Hitit Degrade Yeşil Yemek Takımı 24 Parça 6 Kişilik - 316 « Keramika | Online Alışveriş Mağazası

Hemen hemen sağlıklı fit ve light kelimelerini duyunca yeşili çağrıştırdığını herkes bilir. Sizlerde zihinlerinizde sağlıklı beslenme ile ilgili düşüncelerinizi taze tutmak için; masa örtünüz, tabaklarınız ve peçetenizi yeşilden yana tutun. Böylelikle masanızdaki yeşil rengin enerjisi sizi sağlıklı beslenmeye yönlendirecek, sebze ve meyveler tercih etmenizi sağlayacaktır.

İştahınızı durduramıyorsanız, laciverte yönelin!

Parçalı Fırın Tarzı Yemek Tabağı Seti, Yemek Tabağı, Yemek Seti, Tabak Kategori Yemek TabaklarıYaratıcılığı arttıran mavi tonlar tam zıttına iştah azaltmakla bilinir. Mavinin koyu tonlarından olan lacivert tonlarına sıklıkla sofranızda yer verin. Lacivert bir tabaktan yemek yemeyi deneyin, çokta zevk almadığınızı göreceksiniz.

Kilo almak istiyorum ben! diyorsanız turuncu ve kırmızı tabaklara yönelin

Naturaceram 24 Parça Ivy Turuncu Yuvarlak Yemek Takımı - Alkapida.com

 

Pek çok yiyecek ve çikolata reklamlarında kırmızı renk kullanılır çünkü kırmızı renk direkt bilinçaltına etki edip acıkma dürtüsü oluşturmaktadır. Turuncu ise lezzeti sembolize etmektedir. Fast food markalarının sıklıkla tercih ettiği bu renkler iştah açmada bir numaradır.

Bonus bilgi!

Japon Yemek Kültürü Özellikleri Nelerdir?

Daha sağlıklı beslenmek istiyorsanız sofranızda pek çok renge yer verin. Bir günde 5 renk gıdaların tüketilmesi bedene olumlu yansır. Japonlar uzun yaşamı sırrı olarak masalarda gökkuşağı renklerinden ilham almış yiyeceklerin olması ve porsiyonların daha ufak dilimlerden oluşan fakat sayıca fazla sunumlardan kaynaklı olduğu bilinmektedir. Siz de bu taktiği uygulayıp önce gözünüzü sonra karnınızı doyurup daha sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu