Podyumda Valentino rüzgarı!

Abone Ol 

Moda dünyasının kalbi  Paris Moda Haftasında, Valentino’nun İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu ilgi çekti. Pier Paolo Piccioli’nin kreatif direktörlüğünü yürüttüğü; moda ve sokağın bir araya geldiği, capcanlı renkleri, süslü tasarımlarıyla  gözlerimizi üzerinden ayıramayacağımız koleksiyonun parçalarına gelin yakından göz atalım…

Yazı kucaklayan canlı renkler

Valentino SS 2022

PARİS MODA HAFTASI: VALENTINO İLKBAHAR / YAZ 2022 DEFİLESİ

Koleksiyonda özellikle canlı renklerin tercih edilmiş olması  yaz enerjisini podyuma taşırken aynı zamanda tasarımların kesimleri; hareketi, dinamizmi ve fizikselliği ön plana çıkartmakta. Bu renkli parçalara bakıp da enerjik olmamak mümkün değil gerçekten.

İşlemeli gömlekler ve çiçek desenleri

Valentino SS 2022

Valentino SS 2022

Koleksiyonda yer alan işleme detayları Valentino işçiliğini ön plana çıkartırken aynı zamanda etnik moda yaklaşımıyla harmanlanarak hem şık hem de hareketli bir görüntü yaratmakta. İşleme detaylı kıyafetleri bu yaz çok göreceğiz gibi duruyor şimdiden dolaplarınızda yer vermeye başlamanızda fayda var!

”Renk, yaş, boy ve bel ölçüsü ne olursa olsun bireylerin giydiği bir moda evreni”

Valentino Couture İlkbahar/Yaz 2022

Valentino Couture İlkbahar/Yaz 2022

Defilede tasarımlar kadar bir diğer ilgi çeken konu modellerin ölçüleri ve yaşı oldu. Model denildiğinde hepimizin aklına uzun boylu, ince belli, süper fiziğe sahip kişiler geliyordur ancak Valentino defilesi 60 yaş üstü, farklı ırk ve vücut ölçülerindeki modelleriyle bu klişeleri yıkıyor ve podyuma daha eşit ve kapsayıcı bir anlayış getiriyor. Bizce bu tutum aynı zamanda modelleri değil tasarımları ön plana çıkarmış.

Önümüzdeki baharın renkleri şimdiden hazır

Valentino SS 2022

Valentino SS 2022

Valentino SS 2022

Renkleriyle moda eleştirmenlerini etkileyen defilede Picciolli’ye göre önümüzdeki bahar daha çok mor, sarı, zümrüt, kahverengi ve fuşya renklerini göreceğiz. Piccioli de bu renklere koleksiyonunda bol bol yer vermiş.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu