Parfümün kalıcılığı nasıl arttırılır?

Siz de kokusunu beğenerek aldığınız parfümlerin uçucu olmasından rahatsız oluyor musunuz? Cevabınız ''evet'' ise sizin için dikkat etmeniz gereken noktaları sıraladım. Buyurun haberin detayına...

Abone Ol 

Nabız noktası

Parfüm Kokusunun Kalıcı Olmasını Sağlayacak Püf Noktaları - Mahmure

Çoğu insan parfüm kokusunun kalıcı olmamasından şikayet eder. Beğenerek aldığımız çoğu parfüm ne yazık ki aşırı pahalı bir markaya ait değilse kokusu hemen dağılıyor. E haliyle bu dönemde aşırı pahalı parfümlere elimiz gidemiyor. Peki ne yapmalı? Dediğinizi duyar gibiyim. Cevap veriyorum: Parfümünüzü nabız noktalarına sıkın. Örneğin; bileklerin içi, boynunuz, kulak arkanız… Nabız noktaları sıcak olduğu için radyatöre benzetilir ve kokuyu yaymaya yardımcı olur.

Tarağınıza parfüm sıkın

Büyükannelerimizden Bize Miras Kalmış 9 Sıra Dışı Güzellik Sırrı - Yemek.com

Saçlar kokuyu en çok hapseden bölgelerden biridir. Bu nedenle saçınıza parfüm uygulamanız güzel bir yöntem. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta saçınıza direkt parfüm sıkmamalısınız. İçerdiği alkol miktarı sebebiyle saça direkt sıkılan parfümler saça zarar verir. Bu nedenle tarağınıza sıkıp kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Duştan sonra

Parfüm Sıkmanın İncelikleri - Pepapp

Duştan sonra gözenekler açılır. Bu sebeple parfüm uygulamak için çok doğru bir zamandır. Ayrıca parfümü mutlaka temiz bir vücuda sıkmalısınız. Aksi taktirde parfümle karışık kötü bir koku yayabilirsiniz aman dikkat! Hem kendiniz hem başkaları için bu noktaya dikkat edin.

Nemlendirilmiş cilt

Cilt Nemlendirme | Çilek Maskesi | Güzellik Uzmanı

Parfümü sıktığınız noktalar kadar vücudunuzun nem durumu da çok önemli bir husus. Nemlendirilmiş ciltte kokular daha kalıcı olur. Kokular nemli cilde daha sıkı yapıştığı için gün boyunca sevdiğiniz parfümün kokusunu üstünüzde taşımanız mümkün.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu