Makyaj trendinde euphoria rüzgarı

Abone Ol 

Z kuşağı gençliğini konu edinen Amerikan yapımı genç drama dizisi Euphoria güçlü senaryosuyla izleyicileri etkilerken aynı zamanda kadın karakterlerin makyajlarıyla yoğun ilgi gördü.

Yeni trend Euphoria makyajı

Dizide kadın karakterlerin duygusal durumu makyaj artisti Doniella Davy tarafından karakterlerin makyajlarına yansıtılıyor. Özellikle karakterlerin göz çevresindeki sim ve küçük taşlar izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Sosyal medyada Euphoria makyajı gündemde

Dizinin en ilgi çeken ikonik karakteri olan Maddy, feminen makyajıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Maddy’nin koyu renk eyelinerı, mavi  farı  ve göz kapağına eklediği simler instagram kullanıcılarının içeriklerinde de yer almaya başladı. Özellikle reels videolarında Maddy makyajı trend haline geldi. Ayrıca Youtube içerik üreticileri de  ”Maddy makyajı nasıl yapılır?” başlığıyla içerik oluşturmaya başladılar.

Meşhur Maddy makyajı nasıl yapılır?

  • Makyaja başlamadan önce cildinizi temizleyin ve nemlendirin.
  • Ten renginize uygun bir fondöten seçin ve cildinize sürün. Fondöteni cildinize yayarken sünger kullanın. Sünger kullanmak hem işinizi kolaylaştıracak hem de daha doğal bir görünüme sahip olmanızı sağlayacak.
  • Elmacık kemiğinize kontür uygulayın. Böylelikle elmacık kemiğiniz ön plana çıkacaktır. Bu uygulamadan sonra ise yanak ve burun bölgenize bronzer uygulayın. Bu sayede yanak bölgenize derinlik katmış olacaksınız.
  • Gelelim en önemli ve dikkat çeken kısma: Göz makyajı. Mavi ve ışıltılı farı güzelce dağıtın ve uzun kuyruklu o ikonik muhteşem eyelinerı çekin. Ayrıca eğer seyrek kirpikliyseniz takma kirpik takarak gözlerinize derinlik etkisi katabilirsiniz.
  • En son aşamada dudaklarınızı kahverengi dudak kalemiyle çerçeveleyin ve parlak durması için lip gloss sürün.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu