Kulağınıza çok tuhaf gelecek fobiler!

Hepimizin bazı şeylere karşı korkusu vardır. Bu çok doğal bir şey elbette. Ancak bazı insanların fobileri kulağa inanılmaz tuhaf gelen türden. Bakalım siz de bu fobilerden birini taşıyor musunuz?

Abone Ol 

Agarafobi

Agarafobi yani açık alan korkusu. Agarafobiye sahip olan kişiler açık bir alanda bulunduklarında kendilerini her an başına bir şey gelecekmiş gibi güvensiz hissederler ve her daim tetikte olurlar. Bu hastalığın ileri seviyeleri oldukça kısıtlayıcıdır. İleri seviye agarafobiye sahip kişiler evden bir adım dahi uzağa adım atamazlar.

Açık Alan Nedir ?

Pediofobi

Pediofobi oyuncak bebek korkusudur. Bu fobiye sahip olan kişiler oyuncak bebeklerden oldukça korkarlar. Üstelik sadece çaki gibi korkunç yüze sahip oyuncaklardan değil hemen hemen hepsinden korkmaktadırlar. Bu korkunun temelinde oyuncağın canlanabileceği düşüncesi yatıyor.

Tarih öncesinden bugüne oyuncak bebekler Rahmi M. Koç müzesinde sergilendi - Kültür-Sanat haberleri – Sözcü

Agirofobi

Fobiler arasında belki de en masumu budur. Agirofobi, karşıdan karşıya geçme korkusudur. Masum dediğime bakmayın bu fobiye sahip kişiler etrafta hiç araba olmamasına rağmen boş yolda karşıdan karşıya geçmekte zorlanmakta.  Bu fobi şehir hayatında yaşayanlar için bir kabusa dönüşebilir desek yanlış olmaz.

Rüyada Karşıdan Karşıya Geçmek Ne Anlama Gelir?

Mageirocophobia

Yemek yapmayı sevmeyenlerin arkasına sığınabilecekleri bir fobi. Mageirocophobia, yani yemek yapma fobisi. Bu fobinin aslında yemek yapmaktan korkmakla bir alakası yok. Bu fobiye sahip kişiler yemek yapan insanlardan korkuyor. Sebebi ise kendilerini bu konuda yetersiz hissetmeleriymiş. Aman dikkat güzel yemek yapıyorsanız her yerde kendinizi övmeyin. Belki birilerinin fobisini tetiklersiniz.

Her Zaman En Lezzetli Yemeği Yapmak İçin Uyulması Gereken 10 Altın Kural - Yemek.com

Deipnofobi

Bu fobi kulağa en komik gelen fobilerden biri. Deipnofobi, yemek masası sohbeti korkusudur. Bu fobi genel olarak topluluk arasında çatal bıçak kullanmayı bir türlü beceremeyenler taşıyor. Kişi sohbetten daha çok kullandığı çatal bıçağa odaklandığı için sohbete odaklanamıyor ve ortaya tuhaf bir görüntü çıkıyor.

Ferzan Özpetek masası - K24

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu