Kalıcı yağ birikimine sebep olan yiyecekler

Yediklerinize aman dikkat! Sizden ayrılmak istemeyebilirler.

Abone Ol 

  Gün içinde yediğimiz lezzetli mi lezzetli yiyecekler her ne kadar gözümüze hoş gelse de aslında kalıcı yağlara neden olabilir. Yediklerimize dikkat edelim diye boşuna söylenmiyor ama bu sefer durum biraz farklı. Bazı yiyecekler yağ birikimine ve bel çevresinde simit dediğimiz görüntünün uzun sür bizden ayrılmamasına neden oluyor. Tabii bu durumu hiçbirimiz istemeyiz. Peki kalıcı yağ yapan yiyecekler nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim. 

  Yaz geldi diyet programları, sıkı egzersizler başladı fakat tüm bunların yanında tüm yıl neler yediğimize de dikkat etmemiz gerekir. Çok fazla yağlı yiyecekler, paketli gıdalar vücudumuzda yağ biriktirir ve bu yağları vücuttan atması zordur. Hele ki uzun süre egzersiz yapmamışsanız daha da zorlaşır ve kalıcı hale gelebilir.

Göbek yapan, kalıcı kiloya sebep olan besinler

Kızartmalar

Son dönemlerin en çok tüketilen Fast&Food adı altında derin kızgın ve bol yağda kızartılmış ürünlerin tüketimi gün geçtikçe artıyor. Bu gıdalara sebze kızartmaları dahildir ve bu yağlı gıdalar göbek oluşumuna neden olur. Öğünlerinizde bu yiyeceklere yer vermemelisiniz.

Toz kahveler, toz içecekler

Marketlerde satılan toz karışım kahvelerin ya da toz içeceklerin içerisindeki tatlandırıcıdan dolayı göbek bölgesi ve bel çevresinde kilo sebep olur.

Hamur işleri

Asıl kiloya sebep olan gıdalardan biriside unlu mamullerdir, özellikle beyaz un bunların başında gelir. Her ne kadar evde yapıyoruz diye sağlıklı olarak düşünüyor olsak da yanılıyorsunuz. Diyet yaparken kurabiye, pasta, börek gibi unlu mamullerden uzak durmak gerekir. Ekmeği bir anda bırakmak yerine çeşidini değiştirerek tahıllı ekmekler tercih edebilir ve porsiyonu azaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu