Kadrajda bu hafta!

Siz de film sayfalarında saatlerce dolaşıp ne izleyeceğine bir türlü karar veremeyenlerden misiniz? Cevabınız evet ise bu hafta sonu kafanız çok rahat olacak çünkü size üç farklı türde film önerisiyle geldim. Hadi başlayalım!

Abone Ol 

The Terminal: Terminal

İlk filmimiz: The Terminal Tür: Drama

Prime Video: The Terminal

Film, Amerika Birleşik Devletlerine girişi reddedilen bir adamın aynı zamanda askeri darbe nedeniyle ülkesine dönememesini sonuç itibariyle New York havalimanında mahsur kalmasını konu ediniyor. Havalimanında mahsur kalmak mı? Kulağa ilginç geliyor değil mi? Filmde Tom Hanks’in başarılı oyunculuğu yine mest etti.

Transcendence: Evrim

İkinci filmimiz: Transcendence  Tür: Bilim kurgu

Evrim - Transcendence - Beyazperde.com

Evrenin sırlarını merak eden başarılı bilim adamı Will, yapay zeka projesi yürütmektedir. Amacı bilince sahip olan bir bilgisayar üretmek olan Will, projesini tamamlamak üzereyken teknoloji karşıtı bir grubun saldırısına uğrar ve yaşamını yitirir. Eşi Will’in beynini gelişmiş bir süper bilgisayara bağlar. Will’in bedeni ölmüştür ancak beyni bu yöntemle eşiyle yeniden iletişime geçer. Muhteşem film, muhteşem kadro! Filmde Will karakterine hayat veren Johny Depp gerçekten inanılmaz bir iş çıkartmış.  Özellikle günümüzde yapay zeka bu kadar hızlı ilerlerken bilincin bilgisayara aktarılması heyecanı arttıran bir olay. Her sahnesini ayrı merakla izledim. Sizin de keyif alacağınıza eminim!

The Invention of Lying: Yalanın İcadı

Üçüncü filmimiz The Invention Of Lying Tür: Romantik komedi

The Invention of Lying (2009) - IMDbYalan söylenmeyen, yalan söylemenin ne demek olduğunun bile bilinmediği bir dünyada yaşayan Mark, hayatında aksi giden olaylardan sonra bir gün yalan söylemeyi keşfeder. Bu dünyada yaşayan insanlar yalan ne demek kimse bilmediği için Mark, istediği her şeyi kabul ettirebilme gücüne erişir. Yalanın olmadığı bir dünya mı? Vay be! Filmi izlerken keşke böyle bir dünyanın içerisinde yaşasak diyeceğinize eminim.

Kadrajdan şimdilik bu kadar. İyi seyirler!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu