Japonya’da Super Mario tema parkı kapılarını açtı

Abone Ol 

Japonya merkezli oyun firması Nintendo için bir ilk olan ve bir ikon haline gelen Super Mario oyunu temalı parkı sonunda açıldı. Koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle açılışı aylarca ertelenen ve Osaka şehrindeki 'Universal Studios Japan'in (USJ) bir parçası olarak hazırlanan tema parkında, prensesi kaçıran ve Super Mario'nun baş düşmanı olan Bowser'ın kalesi dahil olmak üzere oyuna dair neredeyse her şeyi gerçek hayatta deneyimlemek isteyen ziyaretçileri bekliyor.

Japonya'da Super Mario tema parkı kapılarını açtı #1

Oyundaymış hissi yaratılıyor

​Açılışın beklenenden 1 yıl geç yapılabildiğini söyleyen USJ'nin pazarlama iletişimi müdür Ayumu Yamamoto, “Oyun evrenini mükemmel bir şekilde yeniden yarattık… Oyunda borudan çıkan pirana bitkileri ve Bowser'ın gerçek boyutlu halleriyle tanışacaksınız ve Mario olmak ne demek göreceksiniz” dedi.

60 milyar yene (550 milyon dolar) mal olan parkta oyundaki tema müziklerinin aynısı çalıyor ve ziyaretçiler akıllı telefonlarına bağlı bir bileklik yardımıyla Mario gibi tuğlaları kırıp altın para toplayabiliyor.

Artırılmış gerçeklik gözlükleri sayesinde de Mario Kart yarışı yapılabiliyor. Parkta ayrıca dinozor Yoshi, Prenses Peach'in kalesi, Mario temalı restoranlar ve Mantar Krallığı'nın gerçek boyutlardaki karakterlerini de görmek mümkün.

Japonya'da Super Mario tema parkı kapılarını açtı #2

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu