İşte her bayram tartışılan o soru: Bayramda ilk kimin ailesi ziyaret edilmeli?

Her bayram ilk hangi tarafın ailesini ziyaret edeceğimiz tartışma konusu oluyor. Önce kız tarafının ailesi mi yoksa erkek tarafının ailesi mi ziyaret edilmeli?

Abone Ol 

İkilem

Diyelim ki evlisiniz. Bayram yaklaşıyor. Eşinizin ailesi ”Oğlumu bayramda yanımda istiyorum. Önce beni ziyaret etsin sonra kız tarafını ziyaret edebilir” diye düşünüyor. Sizin aileniz ise ”Kızım bu bayram ilk benim yanıma gelmeli.” söyleminde bulunuyor.  İşte sıkışıp kaldınız! Ne yapacaksınız? Eşinizin ailesini ilk ziyaret ettiniz diyelim bu sefer kendi aileniz kırılacak. Diğer türlü ise durum tam tersine dönüyor. Bu ikilem sonucu eşinizle tartışma yaşayabilir ve durumu çıkmaza sokabilirsiniz. Bu kadar ufak bir mesele ayrılığa kadar bile gidebilir. Peki ne yapmalı?

Almanya Aile Ziyareti Vizesi - Akraba Ziyareti Vizesi- Almanya Göç Ajansı

Sıralı ziyaret taktiği

Sizi günler öncesinden strese sokan bu durumun ortasında ailenizden beklediğiniz hoşgörüyü göremiyor olabilirsiniz. Özellikle daha geleneksel ailelerde bayram ziyaretleri çokça önem arz eder ve ilk kimin ziyaret edileceği sizin için önemli olmasa bile aileler için önemli bir konu olabilir. Adeta iki tarafın ailesinin yarışa girdiği bu konu ne sizi ne de bir başkasını kırsın istemiyorsanız bir bayram önce eşinizin ailesini ziyaret edip diğer bayram ise kendi ailenize önceliği verebilirsiniz. Tabii iki tarafın da bununla yetinebileceğini umut edelim…

Rüyada El Öpmek Ne Demek? Rüyada Cumhurbaşkanının Elini Öpmek Ne Anlama Gelir

Yakınlığa göre hareket

Kimin ailesi daha yakınsa onu ziyaret etmek de bir seçenek. Karşı tarafa bunun bir öncelik meselesi olmadığını kim daha yakınsa onu ilk ziyaret etmenin daha mantıklı olacağını izah edebilirsiniz.

Yaşlılara akıllı telefon kullanma eğitimi

Yaşça büyük olanın ailesini ziyaret

Öncelik konusunun dert olduğu aile yapılarında genellikle geleneksel bir bakış açısı hakimdir dolayısıyla önceliğinizi yaşça büyük olana vermek karşı taraf için de uygun bir hareket olarak görülebilir. Kimin ailesinde yaşça daha büyükler varsa onu ziyaret etmeniz daha uygun bir davranış olacaktır.

Rüyada Ziyaret Görmek Ne Anlama Gelir?

”İlk size geldik!”

İşin içine yalan katmak hiç istemezdik ama madem bu durumdan bir türlü çıkış sağlayamıyorsunuz şöyle bir çözümümüz var: Eğer mesafeler yakınsa ilk kime gittiğinizi belli etmeyin. Aynı gün içerisinde iki aileyi de ziyaret edin. Önce kime gittiyseniz fazla duramayacağınızı çünkü onlardan sonra diğer aileyi ziyaret edeceğinizi söyleyin. Bu taktik sizi biraz zorlayabilir ama denemekte fayda var.

Ziyaret Adabı | Nezaket Kuralları

Büyüklerimiz, lütfen gençlerin kalbini kırmayın size değer verip vermediklerini görebileceğiniz pek çok durum varken ilk kime gitmiş, gitmemiş bunları dert etmeyin. Böyle davranarak hem kendinizi hem karşı tarafı zor durumda bırakıyorsunuz bakın neler üzerine düşünmek zorunda kalıyorlar.. Bu konuyu da hallettiğimize göre herkese iyi bayramlar!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu