İlişkinizin sağlıklı olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? İşte sağlıklı olduğunu gösteren işaretler

Her ilişkide er yada geç daha küçük veya daha büyük sorunlar ortaya çıkar. Bu tamamen normaldir ve hiçbir şekilde endişe nedeni değildir. Yine de bazen ilişkinizin doğru olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? İşte iyi bir ilişkiyi tanımak için 3 özellik..

Abone Ol 

Bir ilişkiyi sürdürmek her zaman kolay değildir, sonuçta farklı ihtiyaçları olan farklı insanlar bir ortaklıkta buluşur. Dolu bir cinsel yaşam, birlikte gülmek veya doğru iletişim her ilişkinin çalışması için belirli temel taşları olmalıdır, peki bunlar nelerdir?

Çift terapisti ve modern aşk okulunun kurucusu Eric Hegmann bu konu hakkında bir makalesinde şöyle anlattı..

Devam eden bir ilişki için gereksinimler nelerdir?

Eric Hegmann: Birbirinize dikkat edin, diğerini hafife almayın, ona öncelikli olduğunu gösterin. Her ilişki, bir yanda bağlantı ve kaynaşma, güvenlik ve bağlılık ihtiyacı ile diğer yanda özgürlük. Haytalarını birleştiren kişiler, birbirleriyle bu kararsızlığa katlanabilmeli ve bunları müzakere edebilmelidir. Bu başarılı olursa, ilişki her ikisinin de dünyayı keşfedebileceği güvenli bir sığınak gibidir.

İyi bir ilişkinin 2 özelliği nedir?

1-Ortaklar aynı zamanda en iyi arkadaşlardır

Arkadaşlık genellikle ihmal edilir. Sevgi eksikliğinden çok, arkadaşlık eksikliğinden daha fazla ilişkinin bozulduğu söylenir. Uzun süreli çiftler, onları zor zamanlardan geçirenin sadık dostluk olduğunu onaylar. Partnerler de arada bir birilerine şunu söyleyebilmelidir. Seni seviyorum ama şu anda senin aptal olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanlar bir yandan sosyal ilişkilere ve bağlantıların güvenliğine ihtiyaç duyarlar, diğer yandan gelişmek, keşfetmek ve öğrenmek için alana ihtiyaç duyarlar.

2-Bağlantıyı sürdürmek

Bir ilişkide bağlantı ve güvenlik arzusu üst sırada. En ufak belirsizlik, çatışmaları hızla tırmandırabilir. Öte yandan, bağlantı güvenli olarak deneyimlenirse, çatışmalar çok kolay çözülebilir. Daha yakından incelendiğinde, çiftler nadiren büyük bir çatışma yüzünden ayrılırlar. Çok daha sık olarak, ortaklar günlük yaşamdaki birçok küçük bağlantı talebini gözden kaçırdıkları için zamanla büyüyen bir mesafe gelişir. İlişkiler büyük bir jest ile değil, günlük dikkatle kurulur ve beslenir.

İlişkide bir şeylerin yanlış olduğuna dair işaretler nelerdir?

Bir çok çiftler, birbirlerini kendi bakış açılarına ikna etmeye çalıştıkları için, çatışmalarda birbirleri üzerinde boşuna çalışırlar. Neredeyse her zaman eşit ama aynı zamanda karşıt ihtiyaçlar hakkındadır. Her ilişki çatışması olgusal düzeyde değil, duygusal bağlantıyla ilgilidir. Bu asla çoraplarla ilgili değil, senden sonra temizlemek zorunda kalırsam bana ne yapacağıyla ilgili? r.

Partnerimin benim için iyi olmadığını nasıl anlarım?

Çoğu insan bunu fark eder .İlişkinizde mutlu olduğunuzdan daha sık mutsuz ve depresyondaysanız ve yine de durumu değiştirmeye istekli değilseniz, duygusal olarak bağımlı hale gelmiş veya varoluşsal nedenlerle kalıyor olabilirsiniz. Burada harici desteği tavsiye ederim. Hayat mutsuz ilişkiler için çok kısa.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu