Göz renginiz aslında kişilinizi ortaya koyuyor. Nasıl mı?

Kahverengi, mavi, yeşil, ela.. İster parlak mavi gözleriniz olsun, ister koyu kahverengi gözleriniz. Hepsi güzel ve benzersizdir. Sizi eşsiz kılan her zaman göz renginizdir. Peki göz renginiz kişiliğiniz hakkında neler söylüyor? Gelin bakalım..

Abone Ol 

Üzüldüğümüzü, öfkemizi, neşemizi ve diğer bütün duyguları aslında gözlerimizle belli ederiz. Ama sadece bu değil gözlerimiz kişiliğimiz hakkında da bize bir şeyler söyler. İsveçli bir üniversiteden yapılan araştırma, göz renginizden sorumlu genin, beynin ön loblarını oluşturan genle aynı olduğunu göstermiş. Doktor Edinburg Üniversitesi’nden Anthony Fallone şöyle diyor: “Göz, nörolojik olarak beyne o kadar yakından bağlıdır ki, beynimizin dışarıdan görebileceğiniz tek parçası olduğu söylenebilir.” Peki göz renginiz bu konuda ne mi diyor?

Kahverengi göz

Kahverengi gözlü insanlar lider doğarlar. Kendileri bunu görmeyebilir, ancak dünyanın geri kalanı bu insanları böyle görüyor.  Çoğu insandan daha fazla güven yayarlar.  Gözleriniz daha koyuysa, vücudunuzda daha fazla melanin var demektir ve bu da hızlı düşünme yeteneğiyle bağlantılıdır.

Mavi göz

Mavi gözlü insanlar genellikle kibar ve seksi, ancak nadiren zeki olarak görülürler. Ancak birçok kişinin gözden kaçırdığı şey, mavi gözlü insanların sahip olduğu içsel güçtür.  Araştırmalar, mavi gözlü kadınların doğum sancılarına diğerlerine göre daha iyi dayandığını göstermiştir.

Gri göz

Gri gözler bir tür mavi gözdür. Gri gözlü insanları okumak genellikle zordur. Çok içe dönük ve soğukkanlı ya da bölünmüş bir kişiliğe sahip olabilirler.  Açık gri gözlü insanlar genellikle mesafeli görünürler, ancak onları bir kez tanıdıkça, sahip olunabilecek en sadık arkadaşlar olurlar.

Yeşil göz

Yeşil, tüm göz renklerinin en nadir görülenidir. Yeşil gözlü insanlar genellikle çok yaratıcıdır. Araştırmalar, yeşil gözlü insanların,  kahverengi gözlü insanların liderlik özelliklerine ve mavi gözlü insanların içsel gücüne sahip olduğunu göstermiştir. Gerçek bir ikramiye!

Ela göz

Ela gözlüler farklı, belirsiz ve gizemli bir yapıya sahip oluyorlar. Aynı zamanda bağımsızlığı ve spontane yaşamayı oldukça seviyorlar ve kendilerinden emin güçlü kişiliklere sahipler. Gerçek duygu ve düşüncelerini sadece istedikleri insanlarla paylaşıyorlar.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu