Diyete yardımcı olacak iştah kesen yiyecekler!

İştah azaltması için satın alınan ilaçlar epey bir masraflı olabiliyor; yan etkilerinin görülme ihtimali de cabası! Onun yerine, günlük yiyeceklerden de iştah kesici etki alabilirsiniz. İşte o yiyecekler...

Abone Ol 

Diyet yaparken en çok istediğimiz şeylerden biri, büyülü bir şekilde iştahımızın yok olması. Bu durum maalesef ki imkansız.

Ancak, bazı yiyecekler iştah azaltan etkiye sahip! Sayelerinde, aradığınız büyülü yardıma sahip olabilirsiniz!

Avokado

Avokadonun, kolesterol ve kan şekerini düşürmesi bir yana, yarım ya da tam avokado içeren bir yemek kendinizi normalden daha tok hissetmenize sebep olabilir.

Yumurta

Protein zenginliğinden dolayı kahvaltıda yumurta yemek iştahı da kalori alımını da azaltabilir.

Tatlı Patates

İçerdiği nişasta sayesinde midede daha uzun süre kalarak tokluk hissi yaratır.

Somon

Bir başka protein kaynağı olan somon, protein ve omega-3 yağ asitlerini içerir. Yüksek protein oranı ise tokluk sinyali verir.

Bitter Çikolata

%70 veya daha fazla kakao içeren bitter çikolata, doğal bir iştah bastırıcıdır. Bunun sebebi de çikolatanın içerisindeki acılıktır ve vücuda iştah azaltan sinyaller verir.

Badem

Diyetlerin ara öğünü olaran bildiğimiz bademin, 2019 yılında yapılan araştırma sonucu iştahta etkili olduğu kanıtlandı. Üstelik, bağırsak sağlığında, kan şekeri konrtolünde ve kalp hastalığı riskini azaltmakta da rol oynuyor.

Başa dön tuşu