Diş fırçasıyla dudak fırçalanır mı?

Yumuşacık dudaklar için diş fırçası kullanabilirsiniz. İşte detaylar…

Abone Ol 

Dudakları yumuşak bir diş fırçasıyla fırçalamak, ölü derilerin pul pul dökülmesine ve dudakların çatlamasını önlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca kan akışını uyarma potansiyeline sahip olduğu için dudaklara daha pürüzsüz bir görünüm verebilir.

Dudağınıza diş fırçası ile peeling yapabilir misiniz?

Dudaklar, cildin diğer bölgelerine göre daha ince bir deridedir ve vücudun diğer bölgelerine oranla nemlendirilmesi için yeterince yağ üretmez. Bu yüzden kurumaya ve kurulukla beraber çatlamaya da daha müsaittir. Eğer dudaklarınız kuruduğunda onu sık sık yalama alışkanlığınız varsa, bunun daha fazla kuruluğa neden açtığını ve bu alışkanlıktan kurtulmanın iyi olacağını söylemekle işe başlayalım. Temiz bir diş fırçası ile haftada bir dudaklarınızı fırçalayarak peeling yapabilirsiniz.

Dudağınızı nasıl fırçalarsınız?

Dudaklarınızı fırçalamak için yapmanız gerekenler

  • Dudağınızı ılık suyla ıslatın.
  • Islanmış dudağınızı fırçalayabileceğiniz gibi ince bir tabaka halinde dudak peelingi de uygulayabilirsiniz.
  • Diş fırçanızla küçük daireler halinde nazikçe fırçalayın.
  • Ilık su ile durulayın.
  • Uygulama sonrası mutlaka bir nemlendirici dudak ürünü ya da Hindistan cevizi gibi nemlendirici bir doğal yağ uygulayın.

Eğer bu işlemin dudaklarınızı tahriş ettiğini düşünüyorsanız, bir sonraki sefer daha hassas davranmaya özen gösterin. Ayrıca aşırı fırçalamak veya aşırı peeling yapmak da onları kurutabilir. Bu uygulamayı haftada birden fazla olacak şekilde uygulamamanız önemli.

Başa dön tuşu