Çocuk İngilizce eğitiminde yeni model: Novakid

Abone Ol 

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak çok önemli. Özellikle yeni nesil ebeveynler donanımlı bireyler yetiştirmek amacıyla dönüşen dünyaya daha fazla ayak uydurmaya çalışıyor. Bu noktada daha çok araştırma yapmak, daha çok eğitim modeli keşfetmek gerekiyor.

Pandemi ile birlikte en çok önem kazanan öğrenme yöntemlerinden biri de online eğitimler. Novakid 4-12 yaş grubu çocuklar için hazırladığı dil eğitimi ve öğretim modeli ile birlikte online eğitimin önemli bir parçası haline geldi.

Dil eğitimine erken başlanması uzmanlar tarafından oldukça tavsiye edilen bir konu. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan Novakid eğitimleri, 4-12 yaş grubuna uygun olan bireysel eğitimler olup, eğlendirirken öğretmeyi amaçlıyor. Novakid öğretim modelini oyun formatı üzerine kurup, erken yaşta verilen dil eğitimini çocukların hayatında kalıcı kılmayı hedefliyor.

Çocuk İngilizce eğitiminde yeni model: Novakid #1

Anadili İngilizce olan eğitmenler

Farklı yaş grupları ile çalışan eğitim platformlarının, doğru yaş grubuna doğru eğitim modelini uygulaması oldukça önemli. Bu sebeple bireysel eğitimler grup eğitimlerinden daha revaçta ve işlevsel. Özellikle alt yaş grupları için eğitimi eğlenceli hale getirmek, bilginin pekişmesini sağlıyor. Novakid’in eğitimlerinin tamamı, Avrupa eğitim standardı bulunan Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’ne (CEFR) dayanır. Bu programları öğrenciler ile buluşturan öğretmenler ise anadili İngilizce olan, bu dili sadece aktif olarak değil aynı zamanda doğduğundan itibaren konuşan, alanında uzman eğitmenlerdir.

Novakid çocuk İngilizce eğitimine bambaşka bir perspektif getirmiş, dil öğretme alanında öncü bir kurum olarak oyun formatında geliştirdiği derslerle öğrencilere adeta oyun saati tadında eğitimler sunar. Eğlenirken öğrenen çocukların bilgileri daha kolay pekişir ve öğrenme daha hızlı gerçekleşir. 25 dakika süren derslerde basitten karmaşığa ilerleyen bir ders formatı benimsenir. Novakid için her çocuk özeldir ve çocuğa uygun öğrenme modeli üretilir.

Çocuk İngilizce eğitiminde online sistemler daha sürdürülebilir

Novakid çocuk İngilizce eğitimini tamamen online yürüten bir platformdur. Bu yüzden çocuğunuzu derse yetiştirmek, tam vaktinde eğitim görülecek yerde olmak, tatilinizi çocuğunuzun derslerine göre ayarlamak zorunda değilsiniz. İnternet erişiminiz olan her yerde çocuğunuz Novakid eğitimlerinden faydalanabilir, derslerine katılabilir ve tatilde, ziyarette, yolda dilediği yerden Novakid platformuna ulaşabilir. Böylece çocuğunuzun eğitimi sekteye uğramaz ve sizler de hayatınızı bu derslere göre programlamak zorunda kalmazsınız.

Mobil olarak sağlanan bu imkanlar sizlere ihtiyacınız olan zamanı tanırken, çocuğunuza da sistemin avantajlarından faydalanma olanağı sağlayacak. Böylece sürekli bir plan ve telaş halinde hareket etmenize gerek kalmayacak.

Kafanızda bazı soru işaretleri olabilir. Online eğitim sağlayan platformlar için daha sorgulayıcı olmanız oldukça normal. Çocuğunuzun dersten aldığı verimi gözlemleyebilir, birlikte öğretmen seçimi yapabilirsiniz. Ders aralıklarını birlikte ayarlayabilir, çocuğunuzun yaşına göre dil gelişimini an be an takip edebilirsiniz. Özellikle pandemi döneminde kendi evinizde, çocuğunuzun hasta olmasından endişe etmeden eğitimine devam etmesini sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman çocuğunuzun derslerine eşlik edebilir ve öğretmenlerin yaklaşımlarını, ders işleme şekillerini kendiniz değerlendirebilirsiniz.

Küçük yaşta dil bilmenin önemi giderek artıyor

Novakid oyun temelli, uluslararası müfredata sahip, 4-12 yaş grubu için öğrenmeyi eğlenceli hale getiren online bir dil öğrenme platformu olarak çocuklarınıza erken yaşta dil öğrenme fırsatı sunuyor. Dünya’nın giderek evrenselleştiği bugünlerde, çocuğunuzun İngilizce’ye hakim olması ve akıcı şekilde konuşabilmesi ileride yapacağı tercihleri oldukça olumlu etkileyecektir.

Bu platformun bir parçası olmak ve çocuğunuza kaliteli bir dil eğitimi sağlamak için Novakid çocuk İngilizce eğitim platformundan  üyelik oluşturabilir, çocuğunuzun seçeceği öğretmen ile hemen derslere başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu