At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler

Abone Ol 

Sizden emin değiliz ama bizim için 'at kuyruğu yüz germe' terimi, temelde tüm yüzünü yukarı ve arkaya çeken süper kaygan, süper yüksek, süper sıkı bir midilliyi sallayan birinin görüntülerini çağrıştırıyor. Ve bu tamamen yanlış değil. At kuyruğu yüz germe tıbbi bir terim değil, pazarlama amaçlı bir terimdir, ancak hızla popülerlik kazanan bir tekniktir.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #1

At kuyruğu yüz germe nedir?

At kuyruğu yüz germe, saç sıkı, yüksek bir at kuyruğunda çekildiğinde yüzün görünümünü taklit etmek için küçük kesikler yoluyla gerçekleştirilen minimal invaziv bir kaldırma işleminin genelleştirilmiş bir tanımıdır. İsmin aslında iki katlı bir anlamı var. Kesikler tamamen saç çizgisi içine yerleştirildiğinden ve geleneksel yüz germede olduğu gibi kulakların çevresine değil, ameliyattan sonra görünür izlerin görünümü konusunda endişelenmeden kolayca at kuyruğu takabilirsiniz. Bununla birlikte, belirtildiği gibi, her iki doktor da bunun standart bir ders kitabı prosedürü değil, bir pazarlama terimi olduğuna dikkat çekiyor.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #2

At kuyruğu yüz gerdirmenin faydaları

Birincil yarar orta yüzün, şakakların ve gıdının kaldırılmasıdır. Gerdirme orta yüze yoğunlaştığından ve fazla cilt eksizyonuna izin vermediğinden, erken yaşlanma belirtileri olanlar için en iyisidir. Kısacası, bir at kuyruğu germe yüzünüzü, özellikle de orta yüzünüzü kalkık gösterebilir, ancak geleneksel bir yüz germe işleminin yapabileceği sorunları çözmeyecektir – gevşek deri veya boyun gibi.

Cildin dokusunu ele almak ve gençliği hızlandıran anteyi daha da artırmak için prosedürü sıklıkla fraksiyonel bir C02 lazerle tamamlanabiliyor. Lazer cilde yeni bir doku sağlıyor ve at kuyruğu yüz germe işleminin sonuçlarını büyük ölçüde iyileştiriyor.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #3

At kuyruğu yüz germe nasıl hazırlanır?

Çoğu plastik cerrahi için geçerli olan standart hazırlık protokolü burada da geçerlidir. Daha spesifik olarak, bu, en az bir ay önce sigara içmemek, sağlıklı bir kiloda olmak, gerçekçi beklentilere sahip olmak ve ameliyattan önceki gece gece yarısından sonra hiçbir şey yememek anlamına geliyor. Kan inceltici ilaçları önceden almayı bırakmak isteyeceksiniz (tabii ki bunu doktorunuzla tartışın). Ayrıca önemli: Yüz cildinizin iyi durumda olduğundan emin olmak ve daha sonra iyileşmek ve iyileşmek için biraz zaman ayırmak.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #4

At kuyruğu yüz germe sırasında ne beklemeli?

Yine, bu bir ders kitabı tıbbi prosedürü olmadığı için (bu noktayı henüz netleştirmedik mi?), nasıl gerçekleştirildiği konusunda bazı değişkenlikler olacak. Ancak genel olarak, saç çizgisi bölgesinde küçük gizli kesiler yapılır ve daha derin yapılar kaldırılır ve daha uygun bir konuma asılır. Bu, bir endoskop ve askı dikişleri yardımıyla yapılabilir. Ve evet, bu genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #5

At kuyruğu yüz germe ve geleneksel yüz germe

Ana farklılaşma noktası, kesilerin yapıldığı yerdir. Geleneksel bir yüz germe işleminin kulak çevresinde ve kafa derisinde daha uzun izler bırakabilir. Her ne kadar Plastik Cerrah Steven Levine, geleneksel yüz gerdirmelerin daha modern versiyonlarının tipik olarak kulak çevresinde çok az yara izi ile geldiğini hemen fark ediyor. “Bütün hastalarıma ameliyattan sonra saçlarını uzatmaları gerektiğini söylüyorum” diyor.

Yine de, kesiklerin yerleştirilmesi, doktorlara gevşek cildi çıkarma, alt yüzü kaldırma ve hatta geleneksel bir yüz germe sırasında boyuna hitap etme yeteneği verirken, bu at kuyruğu yüz germe sırasında yapılamaz. Diğer taraftan, at kuyruğu yüz germe minimal düzeyde invaziv olduğundan ve prosedürün kapsamı geleneksel olandan daha az olduğundan, iyileşme biraz daha hızlıdır.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #6

Potansiyel yan etkiler

Herhangi bir yüz germe işleminde olduğu gibi, hastaların yaklaşık yüzde beş ila yedisinde meydana gelen en yaygın komplikasyon bir hematom veya cilt altında küçük bir kan toplanmasıdır. Diğer olası yan etkiler arasında kanama, enfeksiyon, sinir yaralanmaları, uyuşukluk, istenmeyen yara izi ve gecikmiş yara iyileşmesi riski bulunur, diye ekliyor. Söylemeye gerek yok, ancak tüm bunların olasılığını azaltmak için lisanslı, saygın, kurul onaylı bir plastik cerrahla çalıştığınızdan emin olmak çok önemlidir.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #7

Ücret

Fiyat etiketi, yaşadığınız yerden cerrahınıza kadar her şeye bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Plastik Cerrah Robert Guida, bağlam için Manhattan'daki bir yüz gerdirmenin ortalama maliyetinin 20.000 ila 30.000 dolar olduğunu söylüyor.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #8

Bakım sonrası

Çoğu insan, yaklaşık bir hafta sonra işe ve sosyal yaşamlarına geri döner, çünkü ameliyattan sonraki beş ila yedi gün boyunca bir miktar morarma ve şişlik yaşayabilirsiniz. (Bununla birlikte, birkaç hafta sonra her türlü yorucu aktiviteden kaçınmak isteyeceksiniz.) Ayrıca, ameliyatın kendisi özellikle ağrılı değildir, bu nedenle minimum ağrı kesici gerekir.

At kuyruğu yüz germe hakkında bilmeniz gerekenler #9

Dipnot

At kuyruğu yüz germe hakkında çok şey duymanız, bu prosedürün sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Plastik Cerrah Steven Levine, “Generalim, bence belirli bir prosedürü göz önünde bulundurarak bir cerrahın ofisine gitmenin kötü bir fikir olduğunu düşünüyorum.” diye uyarıyor. “Yapılacak en iyi şey, cerraha sizi neyin rahatsız ettiğini söylemek ve sorunlarınız için en iyi tedavinin ne olduğunu belirlemek için onlarla birlikte çalışmaktır. Akıllı pazarlamaya kanmayın.”

Plastik Cerrah Carolyn Chang, belirli bir prosedürün herhangi bir birey için en uygun sonucu sağlamayabileceğini belirterek aynı fikirde. Önemli olan, eğer at kuyruğu yüz germe sizi ilgilendiriyorsa, bunu kesinlikle plastik cerrahınızla görüşün. Ancak kulağa ilgi çekici gelmesi, sizin için doğru türde bir yüz germe veya genel olarak kozmetik prosedür olacağı anlamına gelmez.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu