Asla cilt bakımında cildinize sürmemeniz gereken 3 şey!

Cilt onarım ve tedavisinde her kadının evde sıklıkla kullandığı malzemeleri açıklıyoruz! Bu 3 şeyi cildinize sürerken 3 kere düşünün...

Abone Ol 

1) Limon

Bu listenin başında yer alan 1’inci ve en tehlikeli ürünlerin başında limon geliyor! Halk arasında limon zengin bir C vitamini ve sitrik asit kaynağı olan limon, kadınalar arasında  cilt bakımında oldukça sık tercih edilmektedir. Bizim tavsiyemiz illa limondan bir fayda görmek istiyorsanız içtiğiniz suyun içine koyun!

Limonun içinde bulunan asitlerinin ciltle temas etmesi sonucu tahriş meydana gelebilir.  Cilde veya yüze limon sürmek, cildinizde aşırı kuruluğa, kızarıklığa ve soyulmaya neden olabilir.

Limon Yüze Sürülür Mü? Limonun Cilde Faydaları Neler? - TGRT Haber

2) Yumurta akı

Cilt kırışıklıklarına iyi geldiği düşünüşen yumurta akı maskesi oldukça popülerdir.

Yumurta akının yüze zararları arasında en belirgin olanı alerjik reaksiyonlardır. Bu durum genelde yiyecek alerjisi olan bireylerde görülebilir ve alerjisi olan bir kişinin direkt olarak cildine yumurta akı sürmesi oldukça tehlikelidir.

Pişmemiş protein içerikli besinlerin, çeşitli bakteriler barındırdığı bilinmektedir.  Yumurta akının vücut içine pişmemiş ham bir şekilde girmesi enfeksiyon riski taşır. Bu da cildinizde enfeksiyona, kalıcı hasara yol açabilir.

Yumurta akının cilde faydaları neler? Yumurta akı ne işe yarar? Yumurta akı  maskesi - Güzellik Haberleri

3) Diş macunu

Sivilce tedavisinde maalesef pratk bir yöntem olarak tercih edilen yöntemler arasında yer alan diş macunu çok zararlıdır!

Diş macunlarının içeriğinde bulunan; triclosen, hidrojen peroksit, ve karbonat sivilcenin kurumasına etkili olan özleri barındırır ancak sivilceyi kuruturken cildin bozulmasına ve çatlamasına sebep olur. R

Sivilcenize veya cildinize diş macunları uygularsanız cildinizde renk açılması ve leke oluşması gibi kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz!

Diş Macunu Sivilceye İyi Gelir Mi? | Propia

 

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu