Aman dikkat kaş yaparken göz çıkarmayın!

Makyajlarımızın olmazsa olmazı rimel, göz kalemi ve eyeliner kullanırken göz sağlığınız için dikkatli olmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Hadi vakit kaybetmeden almanız gereken önlemler nelermiş birlikte öğrenelim!

Abone Ol 

Makyajınızı mutlaka temizleyin

Yaptığınız makyajı gece yatmadan önce temizlemeye dikkat ediyor musunuz? Yoksa arada geçiştiriyor musunuz? Eğer geçiştirenlerdenseniz dikkat! Temizlenmeyen makyajlar cildinizde yağ ve kir birikimine sebep olmakta. Hele ki göz çevrenize yaptığınız makyajı temizlemeden yatıyorsanız gözünüzün mikrop kapmaması neredeyse imkansız. Temizlenmeyen göz makyajları, gözü hastalıklara karşı savunmasız hale getirmekte.

Hassas Gözler İçin En İyi Makyaj Temizleyiciler | Marie Claire Türkiye

Masraftan kaçayım derken kaliteden uzaklaşmayın

Evet hepimizin bildiği üzere kozmetik ürünlere de zamlar geldi. Önceden uygun fiyata aldığımız makyaj malzemelerini şu an ateş pahasına almaktayız. Hal böyle olunca ortaya merdiven altı, uygun fiyatlı ürünler çıkıp müşterileri cezbetmeye başladı. Peki bu durumda ne yapmamız gerek? Göz enfeksiyonundan kaçınmak için mutlaka alacağınız ürünlerin son kullanma tarihi, üretim yeri gibi bilgileri incelemeniz gerekmekte. Aynı zamanda bijuteri mağazalarında satılan kozmetik ürünlerden kaçınmalısınız. Size tavsiyem güvenilir markaların indirim günlerini bekleyin ve kaliteli bir alış veriş yapın. Unutmayın ucuz ürün alıp sağlınıza zarar vermek mi yoksa kaliteli ürünler almanız mı daha pahalıya mal olur?

Bilmeniz Gereken Makyaj Malzemeleri İsimleri | Ergül Keskin Blog

Paylaşmak güzeldir ancak kozmetik ürünleri değil

Gözler vücudun diğer bölümlerine göre daha hassastır. Her insanın vücudunda farklı bakteriler bulunduğu için  başkasının makyaj malzemesini kullanmak hem size hem de karşı tarafa zarar verir.

Asla Paylaşmamanız Gereken Makyaj Malzemeleri Nelerdir? - Kıyafet Kombinleri

Makyaj malzemeleri göz alerjisine sebebiyet verebilir

Makyaj malzemeleri koruyucu ve bir takım etkin maddeler içerir. Bu sebeple, bünyesi alerjik reaksiyonlara yatkın kişilerin makyaj malzemesi seçiminde daha özenli davranması gerekmekte. Kirpik dipleri için kullanılan göz kalemi, eyeliner gibi ürünleri göze yakın olan iç kısım yerine, dış kısımlarına sürmek bu nedenle önem taşıyor.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür? - MorTilki.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu