Yorucu iş temposundan bunalanlar için müjde! Çalışma saatleri azalıyor

Çalışma saatlerini azaltmak ve tatil günlerini arttırmak için çalışmalar başladı! Dünya genelinde çalışan sağlığı ön planda olacak.

Abone Ol 

Çalışma saatlerinin azalması, global çapta tartışılırken, Türkiye’de de benzer adımlar atılıyor.

Haftalık çalışma süresinin azaltılması için yapılan çalışmalar, çalışanların fizyolojik ve psikolojik sağlığının daha fazla önemsenmesine yönelik bir adım olarak öne çıkıyor.

DSÖ: Çok çalışmak öldürüyor - Son Dakika Dünya Haberleri | NTV Haber

Dünya genelindeki çeşitli ülkeler arasında en yüksek haftalık çalışma süresine sahip olan Kolombiya’nın 47 saatle liderliği mevcut, Türkiye ise hemen artından geliyor.

En az çalışma saatine saip olan Hollanda’nın, 29 saatlik haftalık çalışma süresi ise çalışanların iş-yaşam dengesine verilen önemin bir yansıması olarak öne çıkıyor. Bu değişimler, iş dünyasında verimliliği artırma ve çalışanların refahını güçlendirme amacını taşıyor.

HR & Workplace News & Trends | SHRM

Türkiye’nin 35 veya 40’a indirmeyi planladığı haftalık çalışma saati, daha sağlıklı ve motive çalışanlarla sonuçlanabilir. Refah arttıkça yaşam kalitesi de artacaktır. Çalışmalar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için, önümüzdeki aylarda gerçekleşecek açıklamaları beklemekteyiz!

Başa dön tuşu