Yıpranan saçlar için tedavi yöntemleri

Yaz dönemlerinde yıpranan saçlar için uygulanan tedaviler

Abone Ol 

Yaz ayları saçlarınızın en fazla zarar gördüğü dönemdir. 

Güneşin etkisi, cilt kadar saç ve saç derisi için de oldukça zararlıdır. 

Güneşten yayılan UV radyasyonu, saçın temel bileşeni olan keratini parçalar ve saçlara hem kimyasal hem de fiziksel zarar verir.

Saç tellerindeki proteinler, saçların sağlıklı görünümü için son derece önemlidir. 

Ancak güneş ışığına aşırı maruz kalma, bu proteinlerin azalmasına ve saçların kurumasına, sağlıksız ve bakımsız görünmesine neden olur. 

Ayrıca deniz ve havuz suyu da saçları mat bir görünüme kavuşturur.

Uzmanlara göre, güneşin ve deniz-havuz suyunun olumsuz etkilerinden saçlarınızı korumak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

Saç PRP

Saç PRP tedavisi, kişinin kendi kanından alınan zengin maddelerle işlenerek sorunlu saç yapısına enjekte edilmesiyle gerçekleşen bir yöntemdir. Bu doğal yenileme süreci, saçların zayıf ve kırılgan olanlarının güçlenmesine yardımcı olurken saç dökülmesini de önler.

 

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saçın ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu minerallerin, vitaminlerin, aminoasitlerin ve diğer bazı maddelerin saç derisine enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Bu yöntem saç dökülmesini yavaşlatmayı ve durdurmaya yardımcı olurken saç köklerini güçlendirir, uyuyan saç köklerini uyandırarak saçların yeniden çıkmasını sağlar ve yıpranmış saçları yeniden yapılandırır.

Saç Aşısı

Saç aşısı, biotin içeriğiyle zayıflayan saç hücrelerini güçlendirmeye yardımcı olur. Saç aşısı, saç mezoterapisi gibi farklı içeriklerden ziyade elzem maddeleri içeren bir formüle sahiptir. Bu yöntem saçların güçlenmesini sağlar.

Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç kök hücre tedavisi, kişinin kendi kök hücrelerini kullanarak kendini tedavi etme yöntemidir. Bu tedavi, mevcut saç tellerinin dökülmesini engellemeyi amaçlar. Kişiden alınan dokular, işlemlerden geçirildikten sonra saçlı deriye enjekte edilir ve saç köklerinin güçlenmesini ve uyuyan saç köklerini yeniden canlandırmayı amaçlar.

Başa dön tuşu