Yaza doğru ilerlerken vücut bakımı için neler yapabiliriz?

Cilt bakımı rutini bizim için ne kadar önemliyse vücut bakımını da yabana atmamak gerek. Hazır yaz geliyorken vücudumuzun canlı ve temiz kalması için bakalım neler yapabiliriz?

Abone Ol 

Kuru fırçalama

Fırçalama yöntemi, vücudunuzu ölü deriden arındırmak için mükemmel bir yöntem. Bu yöntemi uygulayabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey kozmetik ürün satan mağazalardan bir adet vücut fırçası almak. Ayrıca bu yöntem kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olacak. Uygulaması ise oldukça basit. Fırçayı uygulamak istediğiniz bölgeye aşağıdan yukarıya doğru sürtün. Tahriş olmaya yatkın bir cildiniz varsa bastırmamaya ve cildinize nazik davranmaya özen gösterin. Banyodan önce uygulamanız daha iyi olacaktır.

Buy Bath Body Brush Set for Wet or Dry Brushing - Natural Detoxifying  Facial Brush & Long Handle Body Brush - Exfoliating Dry Skin, Stimulate  Blood Circulation - Set of 3 Online in Turkey. B07PWBX4BF

Kabak lifi

Kabak lifi de kuru fırçalamayla aynı uygulamayı içeren bir yöntem. Ölü derilerden arınmanıza yardımcı olurken batıkların da önüne geçer ve azalmasına yardımcı olur.

Doğal Kabak Lifi | Atıksız Doğal Yaşam Ürünleri | Cotton Bee

Vücut scrubu

Vücut scrubu, banyo öncesi yapılan bir bakım çeşidir. Selülit, çatlak ve kuru cilde iyi gelirken diğer yöntemlere ek olarak vücudu nemlendirme özelliğine sahiptir. Uygulamadan önce vücudun su ile yumuşatılması gerekmekte.

Cilt Yenileyici Kahveli Scrub Tarifi | Doğal cilt bakımı, Body scrub, Doğal  cilt

Vücut sıkılaştırıcı

Öncelikle vücudunuzun sıkılaşmasını istiyorsanız bol su içmeniz ve hareket etmenizde fayda var. Bu yöntemlere ek olarak vücudunuza masaj yaparak uygulayabileceğiniz vücut sıkılaştırıcı kremler kullanmalısınız.

Daha Sıkı Bir Görünüm İçin En İyi Vücut Sıkılaştırıcı Krem Önerileri |  ListeList.com

Güneşe kalkan açın

Bütün yöntemlerin arasında en olmazsa olması güneş kremi kullanmak. Güneş, vitamin için ihtiyacımız olan bir kaynak ancak bunun yanı sıra cildimize zarar veren zararlı ışınlara da sahip. Bu yüzden cildinizi güneş kremiyle korumayı ihmal etmemelisiniz.

Güneş Kremi Ne İşe Yarar, Güneş Kremi Faydaları Nelerdir? - OKU HABER  Tarafsız Haber Oku

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu