Yaz geliyor şimdi doğal makyaj zamanı!

Kızlar eminim ki çoğunuz makyaj konusunda doğal görünümden yana. İşte tam da bu yüzden size makyajınızı doğal gösterecek tüyolarla geldim. Hemen anlatıyorum!

Abone Ol 

Yaz demek doğal makyaj demek

Toplanın doğal makyaj yapıyoruz! Hazır yaz mevsimi de gelirken eminim ki siz de ağır makyaj yapmak istemiyorsunuzdur. Yazın daha çok yumuşak tonlu ve parlak cilt görünümlü makyajlar yapmaya yatkınız. Allıklar, pembe, şeftali tonlu rujlar, bronzerlar, highlighterlar favorilerimiz arasında. Bakalım bu malzemeleri de kullanarak nasıl daha doğal makyaj yapabiliriz?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

BB krem uygulaması

Doğal makyaj yapmaya karar verdiyseniz fondötenleri bir kenara bırakma zamanı! BB ya da CC krem yaz için mükemmel seçimler. BB kremler ince yapıda oldukları için hem gözeneklerinizin kapanmasını engelleyeceksiniz hem de daha hafif bir makyaj yapmış olacaksınız.

BB Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? - Bilgihanem

Şeftali tonlarında göz makyajı

”Yokmuş gibi” makyaj yapmak istiyorsanız ağır göz makyajından kaçınmanız gerekir. Şeftali veya gül kurusu tonlarında seçimler yapmak en doğrusu. Bu tonları kullanırken farınızı fırça yardımıyla iyice dağıtın. İyi dağıtılmış bir fark daha doğal bir görünüm sağlar.

Sıcacık Bir Görünüm Yakala: Şeftali Tonlarında Gelin Makyajı

Tek kat maskara

Birbirine yapışmayan ve doğal duran kirpikler için tek kat maskara sürmelisiniz. Eğer yine de kirpikleriniz birbirine yapışıyorsa kaş fırçası ya da bitmiş bir rimel fırçasıyla kirpik diplerinizi tarayarak yapışan kirpiklerden kurtulabilirsiniz.

Buse Terim | Maskara sürerken yaptığınız 8 hata

Gül kurusu rujlar

Ruj, makyajlarımızın en belirgin ve en vazgeçilmez parçasıdır. Doğal bir görünüm için ruj seçimi çok önemli. Benim önerim gül kurusu tonlarını tercih etmeniz. Hem göze fazla abartılı gelmeyecek hem de makyajınıza doğal bir hava katacak!

Gül Kurusu Rengi Ruj – KadinOnline

Allıklar olmazsa olmaz

Evet kızlar doğal makyajın olmazsa olmazı allık! Pembe alt tonlu allıklar yanaklarınızı güneşten hafif kızarmış gibi gösterecek. Aynı zaman da allık kullanmak yüzdeki donuk, solgun görüntüyü ortadan kaldırır ve cildinize canlı bir görünüm verir.

Allık nasıl sürülür herkesin yaptığı 5 hata - Internet Haber

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu