Serkan Çağrı’dan itiraflar: Asker olmamı istiyordu

Hülya Koçyiğit bu hafta programında Serkan Çağrı'yı konuk etti. Sevilen müzisyen Serkan Çağrı hayatı hakkında açıklamalarda bulundu

Abone Ol 

Yeşilçam’ın unutulmaz güzel oyuncularından Hülya Koçyiğit ‘Film Gibi Hayatlar’ programında bu hafta, klarnet virtüözü ve akademisyen Serkan Çağrı’yı konuk etti.

Sevilen sanatçı Çağrı, doğduğu ailenin ve doğduğu çevrenin müzikle olan bağına etkilerini şu sözlerle açıkladı: “Keşan’da doğdum, çevremdeki ve ailemdeki müzisyenleri görerek büyüdüm. Kendini sanatla ifade eden Balkan kültürünün zenginliği içinde büyümek bir şans. Hayatın hüzünlü tarafından hep kaçtım. Ben insanları neşelendirmek isterim. Adeta doğal bir zenginlik. Keşan’ın içerisinde benim doğmam ve benim içimde Keşan’ın olması çok mutluluk verici. Babam benim asker olmamı istiyordu, müzisyen olmamı istemedi. Bu mesleğin şartlarının zorluğunu biliyordu. Babam benden klarneti sakladıkça ben daha çok sarıldım galiba. Ben çocukken iletişim şekli bugün olduğu gibi olmadığı için hava kararınca eve girmemiz gerektiğini, geç yatmamamız gerektiğini ve bir şey elde etmek için çok çalışmamız gerektiğini bilirdik.”

Başa dön tuşu