Sağlıklı eller için temel ipuçları!

Ellerimiz, günlük yaşamımızda sürekli maruz kaldıkları dış etkenler nedeniyle özel bakıma ihtiyaç duyarlar. El sağlığınız için yapmanız gerekenler aslında oldukça basit!

Abone Ol 

El bakımı, son derece gerekli ve sağlığımıza etki edebilecek önemli bir durumdur. Gün içerisinde neredeyse her zaman ellerimizi kullandığımızdan, birçok hasara ve mikroba maruz kalırlar.

Bu dış etkenler sonucunda kuruma, çatlama gibi cilt sorunları ortaya çıkabilir. En ufak fiziksel aktivitede bile kullanmak durumunda olduğumuz ellerimizin bakımını iyice ve dikkatle yapmanız gerekmektedir.

  • Peeling, cildimizin arınması için vazgeçilmezdir. Haftada bir ya da iki kez yapılmalıdır; böylece pürüzsüz bir ele sahip olmaya adım adım yaklaşmış olursunuz.
  • E vitamin içeren ürünler kullanmaya özen gösterebilirsiniz çünkü bu vitamin, cildi yeniler ve iyileşmesine yardımcı olur.

  • Elimizi gün içinde birçok kez yıkarız. Bu da kurumasına sebep olabilir; o yüzden her yıkadıktan sonra nemlendirmemiz gerekir.
  • Özellikle yazın, UV ışınlarından korunmak için güneş kremi sürmeyi unutmamalısınız.
  • Uyumadan önce elinizi yağlayın ya da nemlendirin. Gece boyu dinlenen elleriniz, sabahına çok daha iyi olacaktır.

Kullandığınız ürünlerin doktorunuz bilgisinde olmasını, yani herhangi bir alerjik reaksiyon göstermeyeceğinden ve cilt tipinize uygun olduğundan emin olduğunuz ürünlerden oluşmasını tavsiye ederiz. Cildinize yarar sağlayan ürünü bulmanız biraz uğraştırıcı olabilir ama el sağlığınız kesinlikle buna değer!

Başa dön tuşu