Sağlıklı bir cilt için bu bakımları asla ihmal etmeyin!

Yaz gelince bakım rutinlerinizde esnek davranıyor olabilirsiniz. Ancak dikkat! Bu bakımları asla ihmal etmemelisiniz.

Abone Ol 

Cildinizi arındırın

Gün sonunda cildinizi temizliyor olmanız cilt sağlığınız için ne yazık ki yeterli değil. Cildinizin güneş koruyucu, toz ve makyaj kalıntılarından arınması için mutlaka arındırıcı maskeler tercih etmelisiniz.

Nemlendirici kullanın

Yazın cildiniz daha yağlı olabilir ancak yaz aylarında duş sıklığımız arttığı için cilt yıpranmasının önüne geçmek için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız.

Saçınızı koruyun

Cildinizi koruduğunuz kadar saçlarınızı da koruyor musunuz? Saç telleriniz de tıpkı cildiniz gibi güneşin zararlı ışınlarından etkileniyor. Bu yüzden saç sağlığınız için mutlaka saç koruyucu krem kullanmayı ihmal etmeyin.

Tırnak bakımı

Yazın ellerimiz daha sık suyun içine girip yıpranmakta. Yıpranma sonucu ise tırnaklarımız incelip çabuk kırılmakta. İşte bu durumun önüne geçmek için tırnaklarınızı koruyacak yağlar kullanmalısınız.

Dudaklarınızı koruyun

Göz altı bölgesinden sonra en ince cilt tabakasına sahip olan dudaklar, güneşin zararlı ışınlarından oldukça hızlı bir şekilde etkilenmekte. Bu sebeple kışın olduğu gibi yazın da dudak nemlendiricisi kullanmanız gerekmekte.

Başa dön tuşu