Saç uçlarını doğal yollarla onarmanın yolları

Abone Ol 

Doğal Yöntemlerle Saç Kırıklarını Giderme

Saç uçlarının bozulduğunu nasıl anlarız?

 • Kuruluk
 • Stres
 • Isı hasarı ve sert kimyasallar
 • Yetersiz beslenme
 • Hastalık

Yukarıdaki faktörler saç uçlarının zayıflamasına ve bozulmasına neden olan başlıca etkenlerdir. Bu faktörlerin etkisini azaltarak saç uçlarını koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda, saç uçlarını düzeltebileceğiniz ve yenileyebileceğiniz bitkisel çözümler bulunmaktadır.

Doğal Yollardan Saç Uçlarını Kurtarma: 6 Doğal Öneri

 1. Zeytinyağı İyileştirici Kürü: Nemli saçlara, saç uzunluğunuza uygun miktarda zeytinyağını hafifçe masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. İsterseniz zeytinyağına bir yumurta sarısı ekleyerek de aynı etkiyi sağlayabilirsiniz. Haftada 2-3 kez düzenli olarak uygulayarak saç uçlarınızdaki iyileşmeyi ve saçlarınızdaki kuruluğun kaybolduğunu görebilirsiniz.Zeytinyağıyla yapılan saç maskesi tarifleri - Saç köklerini besleyen zeytinyağlı ve ballı saç maskesi tarifi - Sağlık Haberleri
 2. Argan Yağının Gücü: Bir tatlı kaşığı argan yağı ve ısırgan tohumu yağını, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı saç derisine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı streç film ile sararak 1 saat bekleyin, ardından saçlarınızı yıkayın. Bu yöntem, saç uçlarını onarmakla kalmayıp saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandıracaktır.
 3. Biberiye Yağı Beslemesi: 1 yemek kaşığı biberiye yağı, 1 yemek kaşığı havuç tohumu yağı ve 1 yemek kaşığı limon suyunu bir araya getirin. Bu karışımı saç derisine masaj yaparak sürün, ardından saçlarınızı streç film ile örtün. Yaklaşık 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu karışım, saç uçlarınızı besleyerek onarmada etkili olacaktır. Haftada bir kez kullanabilirsiniz.Biberiye Yağının Saçlara Faydaları Nelerdir? Biberiye Yağı Saç Uzatır Mı?
 4. Avokado ve Muz İksiri: Bir avokado ile bir muzu püre haline getirin ve içine yarım yemek kaşığı badem yağı ekleyin. Tüm saça masaj yaparak karışımı uygulayın. Saçlarınızı sarıp 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulama sayesinde saçlarınız beslenirken, saç uçları da onarılacaktır.
 5. Parıltı Veren Bal Maskesi: Eşit miktarlarda bal, tarçın ve zeytinyağını iyice karıştırın. Karışımı saç derisine ve uçlarına masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu uygulama, saç uçlarınızdaki sorunu çözerken aynı zamanda saçlarınıza parlaklık kazandıracaktır. gizli kaybetmek Beşinci tarçın yüz maskesi - dhdubaiservices.com
 • Yukarıdaki önerilere uyarak, saç uçlarınızı yeniden canlandırabilir ve daha sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Başa dön tuşu